Çocuklarınızla İzleyebileceğiniz Harika Animasyonlar

Yazar
Kocaman Bi' Site
Kategori
Sinema
Tarih
10/4/2020

Tekrar tekrar Karlar Kraliçesi izlemekten sıkıldınız mı? İşte sizler için harika bir animasyon listesi. Diğer animasyonlardan oldukça farklı olan ve anlatıları oldukça zengin olan bu animasyonlar ile sadece çocuğunuz değil, siz de keyifli vakit geçireceksiniz...

Hayat Kitabı (The Book Of Life)

Çocuğunuza bazı ciddi konuları aktarma zamanının geldiğini düşünüyorsanız ve ölümün de yaşamın bir parçası olduğu fikrini anlatmanın iyi bir fikir olduğu konusunda karar kıldıysanız yapımcılığını Guillermo del Toro, yönetmenliğini ise Jorge R. Gutierres gibi isimlerin üstlendiği Hayat Kitabı sizin için harika bir seçenek olabilir. Meksika bölgesinde, tıpkı dini bayramlar gibi gelenekselleşmiş bir gün olan “Ölüler Günü; ‘Dia De Los Muertos’” temasında işlenen Hayat Kitabı animasyonu, aile, sevgi ve dostluk mesajları ile harika bir animasyon seçeneği oluyor ve listemizin ilk sırasını alıyor. Disney’in yapımcılığını üstlendiği Coco adlı animasyonun da, Hayat Kitabı’ndan esinlenildiğini ekleyelim. Görsel algı ve kodlama konularında üniversitelerde ders konusu olacak kadar iyi kotarılmış Hayat Kitabını es geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Wall-E

Konuyu ele alış şekli ve içindeki karakterlerin ifade ettiği değerler bağlamında sadece çocuklara değil, yetişkinlere de hitap eden Wall-E ile ailecek keyifli dakikalar geçirebilirsiniz! Yapımcılığını Pixar’ın üstlendiği Wall-E şimdiye kadar izlediğiniz en iyi robot karakteri olacak. Karakter yapısı nedeni ile minimum diyalog ile ilerleyen hikaye, ilgi çekici atmosferi ve içinde barındırdığı duygularla sizi ekrana kilitleyecek ve çocuğunuzun 10. defa da sıkılmadan izleyebileceği yeni bir animasyon olacak. Karlar Kraliçesi izlemekten sıkılan babalara çağrımızdır! Wall-E sizlerin de kurtarıcısı olacak.

Zootropolis: Hayvanlar Şehri

İçinde insan karakter barındırmayan bir diğer animasyon filmi olan Zootropolis: Hayvanlar Şehri, çocuğunuza birliktelik, beraberlik, eşitlik gibi kavramları tanıtmanız için harika bir seçenek. Çoğu modern animasyonda olduğu gibi, Zootropolis: Hayvanlar Şehri animasyonunda da yalnızca ebeveynlerin anlayabileceği göndermeler mevcut. Bu sayede çocuğunuz filmdeki ana duygular olan beraberlik, dostluk gibi kavramları öğrenirken, siz de Breaking Bad, Godfather göndermeleri ve çeşitli politik eleştiriler ile heyecanınızı kaybetmeden eğlenceli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Sevimli Canavarlar (Monsters, Inc)

Derin mesajları seven, gençken varoluşçuluk peşinde koşmuş ebeveynlerin büyük beğenisini kazanan Sevimli Canavarlar, çocuğunuza eğlenceli dakikalar yaşatırken, siz de küçükken yaşadığınız korkuları ekranda izlemenin keyfine varacaksınız. Üstelik yinelenen basit günlük temizlik disiplini gibi detaylar çocuklarınızı yakalayacak ve diş fırçalama gibi sağlık ritüellerini çocuğunuzun kafasında normalleştirecektir. Yaşamak için çocuk çığlığına ihtiyaç duyan ve durumların terse dönmesinden endişe duyan dünya harikası, inanılmaz duygusal ve dişlerini de fırçalamayı ihmal etmeyen sevimli canavarların hikayesini izlediğinizde çok eğleneceksiniz...

Mail Listesine Kaydol!

Haftalık Bültenler İle Hiçbir Şeyi Kaçırma...
Tamamdır, seni de aramıza aldık.
Belki de bir daha denemelisindir...

Deneyimlerini Paylaş!

Sen de çocuk ve ebeveynliğe dair deneyimlerini
diğer ebeveynler ile paylaşabilirsin.

Yazar olmak için tek yapman gereken başvuru formunu doldurup göndermek. Ebeveynlik deneyimlerini paylaşarak, senin geçtiğin yollardan geçen anne ve babalara ilham kaynağı olabilirsin.

Yazar Ol!

Yasal Uyarı

Kocaman Bi' Site içerikleri, bağımsız içerik üreticileri aracılığı ile sağlanmaktadır. Telif haklarına sahip olduğunuz bir içeriğin kopyalanmış olduğundan şüpheleniyorsanız bize ulaşın!

Telif Bildir

İçerik Sağlayıcı Ol!

"Hayal Mimarı" hareketimizi beğendin mi? Gelecek nesillere ilham olma fikri hoşuna gittiyse ve yazdığın masallar sitemizde yayınlansın istiyorsan hemen bize ulaş!

İçerik Gönder

Buradan Devam Et!

Ebeveynlik

Çocuğu Uyurgezer Olan Aileler Neler Yapmalı?

Ebeveynlik

Daha İyi Bir Ebeveyn Olmak İçin Atılması Gereken Ufak Adımlar

Ebeveynlik

Bebek Odası Hazırlanırken Bilinmesi Gereken Detaylar

Ebeveynlik

Yeni Nesil Ebeveynlik: Dijital Dünya