En Güzel Çocuk Filmleri

Çocuklarla İzleyebileceğiniz Eğlenceli Filmler

Yazar
Kocaman Bi' Site
Kategori
Sinema
Tarih
10/10/2020

Söz konusu çocuk sineması olunca itiraf edelim ki, biz yetişkinler de birçoğundan keyif alıyoruz. Sinema salonlarındaki ebeveyn yoğunluğunun tek açıklaması “çocuğa refakat etmek” olamaz değil mi? İtiraf edin, siz de çocuk sinemasına bayılıyorsunuz!

O halde hem çocuğunuzun bayılacağı hem de izlerken size keyifli saatler geçirtecek bu keyifli çocuk filmleri listesini inceleyelim!

Charlie'nin Çikolata Fabrikası

Aynı adlı romanın uyarlaması olan ve Tim Burton imzalı, başrolünde ise Johnny Depp'i gördüğümüz Charlie’nin Çikolata Fabrikası zaten oyuncu kontenjanından listemize ilk sıradan giriş yapıyor! Tüm dünyaca merak konusu olan Willy Wonka Çikolataları ve kimseciklerin görünmediği fabrikasının ziyaretini konu alan Charlie’nin Çikolata Fabrikası’nı özel bir film yapan en önemli unsur ise, Tim Burton’un eşsiz anlatı tarzının, aileleri tarafından farklı tarzlarda büyütülen çocukların gösterdiği gelişim süreci ve sonuç olarak görülen “karakter çıktısı” meselesinin harmanlanması şeklinde açıklayabiliriz. Çocuklara yönelik verdiği pek çok pozitif mesaj ve anlamlı öğreti ile Charlie’nin Çikolata Fabrikası ailecek izlemeniz için eşsiz bir seçenek. 

Aslan Kral

Kim Demiş Çocuklar Ağlamaz Diye?!

Aslan Kral öyle bir animasyondu ki, sinema salonlarında nice delikanlı çocukları sulu göz çiğnemişçesine ağlattığı bilinmektedir. Arkadaşlık, dostluk gibi kavramları, insan ilişkilerinin “insancıllığını” çocuğunuza anlatmak istiyorsanız Aslan Kral seçebileceğiniz en nadide çocuk animasyonudur. Hala izlemeyenler için daha fazla spoiler vermeden burada noktalayalım!

Oyuncak Hikayesi

Hepimiz çocukken oyuncaklarımızın canlanmasını istemişizdir, aynı düşüncelere sizin çocuğunuzun da sahip olduğuna %100 emin olabilirsiniz. İşte artık kült bir çocuk animasyonu olan Oyuncak Hikayesi (Toy Story) bizlere oyuncakların da canlı olduğu bir dünyayı izletiyor. Siz çocuğunuza “oyuncakların sen bakmıyorken ne yaptığını izlemek ister misin?” diye sorun, çocuğunuz size gerekli cevabı verecektir.

Kayıp Balık Nemo

Kayıp Balık Nemo’nun hikayesini, aslında bir çocuk için birden fazla duygunun yoğun olarak aktarıldığı bir animasyon olarak tanımlayabiliriz. Hedeflerin peşinden koşmak, vazgeçmemek, dostluk gibi pek çok kavramın pozitif mesaj olarak aktarıldığı çocuk filmi olan Kayıp Balık Nemo, ardı arkasına patlattığı espriler ile birlikte çocuğunuzun uzunca bir süre dilinden düşmeyecek bir film diyebiliriz. Kedi ve köpek gibi evcil hayvanların aksine balık gibi bizlerin yalnızca akvaryumda izlediği hayvanlara bu denli yoğun karakterler yaratılması ve etrafında harika bir evren oluşturulmasını izlemek ebeveyn olarak size de iyi gelecektir! Çocuk filmi diyerek geçmemenizi ve her yetişkinin de kendinden bir şeyler bulabileceği fikriyle Kayıp Balık Nemo’yu mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz. 

Evde Tek Başına

Yine tüm çocukların hayalini ele alan ve bir diğer kült çocuk filmi olan Evde Tek Başına filmi, tatile giden ailesi tarafından evde unutulan Kevin’in hikayesini anlatıyor. Hepimiz küçükken dolaptaki abur cuburlardan sınırsızca yemeyi, geç saatlere kadar televizyon izlemeyi, dilediğimizde korku filmi izlemeyi, parmaklarımız buruşuncaya kadar küvette kalmayı istemişizdir ama evde uzun günler yalnız kalmak gibi bir durum imkansıza yakın olduğu için hep hayallerimizi süsleyen istekler olarak kalmışlardır…

İşte Kevin’in unutulma macerası aslında onun için bu isteklerini gerçekleştirmek için bir fırsat olacaktır ama iki davetsiz misafiri daha vardır… 

Çocuk filmleri kategorisinde bir kült olan Evde Tek Başına’yı tavsiye ediyoruz ve en güzel çocuk filmleri listemizi burada sonlandırıyoruz.

Buradan Devam Et!