Bekçi Köpeği

Uyku Öncesi Masalı

Yaş
0-3
Okuma Süresi
7 dk
Kategori
Kısa Bebek Masalı
Unsur
Uyku Getiren Masal
Yayınlanma Tarihi
15/8/2022
Yazar
Feyza Kemal
REKLAM

Uzak diyarlarda güzel mi güzel bir çiftlik varmış. Bu çiftlikte bütün hayvanlar barış içinde yaşarlarmış. Kuzular, koyunlar, atlar, tavuklar ve bir tane de bekçi köpeği varmış. Bekçi köpeği, bu çiftlikteki hayvanların güvenliğinden sorumluymuş.

Ne zaman ki çiftliğe kötü niyetli saldırgan bir hayvan yaklaşsa bekçi köpeği hemen onu korkutur uzaklaştırırmış.

REKLAM

Çiftlikteki tüm hayvanlar bekçi köpeğine çok güvenirlermiş. Günlerden bir gün tavuklar yemlerini yerken, kuzular otlanırken, bekçi köpeği bir ağacın altında kestiriyormuş. Daha sonra atların birden kişnediğini duymuş. Bu sesler resmen yardım çığlığıymış. Bekçi köpeği hemen ahıra koşmuş. Ahırda tilki varmış.

REKLAM

Tilki aslında kötü niyetli değilmiş ama atlar tilkinin saldırgan olduğunu düşünüp bağırmışlar. Tilki bekçi köpeğiyle konuşmaya başlamış ‘’Merhaba Dostum, ben kötü niyetli değilim. Sadece çok acıktım. Bana yardımcı olabilir misin?’’ demiş. Bekçi köpeği çok üzülmüş ve ona kümesin önünde beklemesini, ona yiyecek bulup geleceğini söylemiş.

REKLAM

Bekçi köpeği uzaklaşmış ve yiyecek bir şeyler bulmuş. Geri döndüğünde ise şoka uğramış. Tilkinin tüm tavuklara saldırdığını görmüş. Bekçi köpeği çok üzülmüş ve sinirlenmiş. Hemen tilkiyi kovalayarak oradan uzaklaşmış. İyi niyetinin kurbanı olan bekçi köpeği, bir daha düşmanlarına güvenmemesi gerektiğini öğrenmiş.

REKLAM

Çok zaman geçmeden, Bekçi köpeği gezerken tilkiyi görmüş. Tilkinin bacağı bir kapana kısılmış haldeymiş. Bekçi köpeği yardım etsem mi etmesem mi diye düşünmüş ancak yardım etmeye karar vermis. Çünkü iyilik böyle bir şeydir, herkese karşılıksız yardım etmeyi gerektirir diye düşünmüş. Tilki yaptığından çok utanmış ve oradan uzaklaşmış. Br daha tilki oralarda hiç görünmemiş. 

Yaş Grubu Etiketi:
3 Yaş Masalı
REKLAM

Heading

Heading
Heading