Garfi ve Baykuş

Klasik Bebek Masalı

Yaş
0-3
Okuma Süresi
7 dk
Kategori
Küçük Çocuk Masalı
Unsur
Modern Masal
Yayınlanma Tarihi
3/11/2022
Yazar
Feyza Kemal

Ormanın derinliklerinde çok iyi kalpli bir geyik yaşarmış. Bu geyiğin adı ise Garfiymiş. Garfi iyilik yapmayı çok severmiş. Gördüğü tüm hayvanlara  iyilikler yapar, onlarla yemeğini paylaşır yardıma ihtiyacı olanlara ise yardım edermiş. Garfi bir gün ormanda gezintiye çıkmış.

REKLAM

Ormanın içerisinde kuşların  cıvıltılarına dalmış bir şekilde ilerlerken birden bir şey fark etmiş, yerde yaralı bir baykuş yatıyormuş. Hemen yaralı baykuşun yanına koşmuş ve ona korkma sana yardım edeceğim, diyerek baykuşu alıp evine götürmüş. Evinde baykuşa  ilaçlar verip pansumanlar yapmış.

REKLAM

Her gün onunla en güzel şekilde ilgilenmiş ve en güzel yemekleri getirmek için uğraşmış durmuş. Günler geçmiş ve baykuş iyileşmiş. Baykuş Garfi’ye ona çok minnettar olduğunu ve borcunu nasıl ödeyeceğini soruyormuş. Garfi, hiçbir şeye gerek olmadığını söyleyip baykuşa kim olsa aynısını yapardı, sen yaralı bir haldeydin ve ben seni asla öylece bırakıp gidemezdim önemli olan senin iyi olman demiş. Günlerden birgün Garfi çok hastalanmış ve hastalığı bir türlü iyileşmemiş.

REKLAM

Doktor Tilkiye gitmiş ve muayene olmuş. Doktor Tilki onu iyileştirebilecek tek bir ilaç olduğunu ama onun da ormanın derinliklerinde  bir yerde olduğunu söylemiş. Garfi ne yapacağını bilemez bir halde iken önüne baykuş çıkmış.

REKLAM

Garfi durumu baykuşa anlatmış ve baykuş hemen havalanıp yola çıkmış hızlıca ilacı aramaya başlamış ve sonunda doktorun bahsettiği yeri bulup ilacı almış ve yine hızlıca geri dönüp ilacı getirmiş. Baykuş, Garfinin ona eskiden baktığı gibi çok iyi bakmış. Garfi hemen iyileşmiş. Baykuşa çok teşekkür etmiş. Baykuş, Garfiye “gel beraber yaşayalım ve çok iyi dost olalım“ demiş. Garfi bunu kabul etmiş ve mutlu bir şekilde hayatlarını sürdürmüşler.

Yaş Grubu Etiketi:
3 Yaş Masalı
Kendi Yazdığın Masallar Yüzbinlerce Kişi Tarafından Okunsun İster Misin?
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum