Okyanusun Derinliklerinde

Bilinmeyen Bebek Masalı

Yaş
0-3
Okuma Süresi
5 dk
Kategori
Eğlenceli Bebek Masalı
Unsur
Kısa Masal
Yayınlanma Tarihi
3/11/2022
Yazar
Kocaman Bi' Site

Bir varmış, bir yokmuş. Masmavi denizin, yüksek ve güçlü dalgaların olduğu berrak bir okyanus varmış. Bu okyanusta balıklar, kaplumbağalar, yunuslar ve deniz yıldızları bir arada huzur ve barış içerisinde yaşarlarmış. Bu okyanusta; balıklar günlük işlerden, kaplumbağalar güvenlikten, yunuslar ulaşımdan ve deniz yıldızları ise temizlikten sorumluymuş. Herkes sorumluluğunu yerine getiriyormuş ve bu şekilde düzen içerisinde musmutlu yaşamaya devam ediyorlarmış.

REKLAM

Günün birinde küçük, turuncu ve güzel mi güzel yüzgeçleri olan balık Ciklet, günlük işleri yapan anne ve babasına yardım ediyormuş. Bu yardım sayesinde birlikte güzel vakit geçiriyorlarmış ve Ciklet anne ile babasını çok mutlu ediyormuş. Ciklet ve ailesi okyanusun yüzeye yakın tarafında yaşarlarmış. Okyanusun derinlerinde ise sorumluluklarını yerine getirmeyen, kavgacı ve kötü deniz canlıları bulunmaktaymış. Bu yüzden ailesi Ciklet’in okyanusların derinlerine inmesini istemiyorlarmış.

REKLAM

Bir gün Ciklet, ailesine olan yardımı bittikten sonra dışarı çıkmış. Arkadaşı Kıvırcık ile buluşmuş ve gezmeye başlamışlar. Arkadaşı Kıvırcık, Ciklet’e okyanusun derinliklerinde çok güzel gezilecek yerler olduğunu, oraya gitmeleri gerektiğini söylemiş. Ciklet, ailesinin izin vermediğini bildiği halde onların sözünden dışarı çıkmış ve Kıvırcık ile okyanusun derinliklerine inmek için yola koyulmuşlar. Derinliklere yaklaştıklarında çok büyük ve güçlü bir dalga gelmiş.

REKLAM

Kıvırcık ve Ciklet bu dalga yüzünden birbirlerini görememiş ve ayrı düşmüşler. İkisi de kaybolmuş. Okyanusun derinlikleri çok karanlık ve korkutucuymuş. Ciklet’in kalbi hızlı hızlı çarpmaya başlamış. Kara kara ne yapacağını düşünürken bir kaplumbağa sesi duymuş. Kaplumbağaların, okyanusların güvenliğinden sorumlu polisler olduklarını hatırlayarak çok sevinmiş. Hemen kaplumbağa polisin yanına gitmiş ve ona kaybolduğunu söylemiş. Kaplumbağa ile arkadaşı Kıvırcık’ı bulmuşlar ve bir daha derinliklere inmemek üzere evlerine dönmüşler.

REKLAM

Bir şeyleri ailesinden saklamanın çok yanlış bir davranış olduğunu bildiği için Ciklet, gün içerisinde olup bitenleri ailesine anlatmış. Onları dinlemeyip suyun dibine girdiği için üzülmüş ve özür dilemiş. Ve bir daha ailesinin sözünden çıkmayacağına söz vermiş. Ailesi onu affetmiş ve güzel okyanusun içerisinde mutlu mesut yaşamaya devam etmişler.

Yaş Grubu Etiketi:
3 Yaş Masalı
Kendi Yazdığın Masallar Yüzbinlerce Kişi Tarafından Okunsun İster Misin?
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum