Papağan ve Ailesi

Uyku Öncesi Masalı

Yaş
0-3
Okuma Süresi
7 dk
Kategori
Eğlenceli Bebek Masalı
Unsur
Modern Masal
Yayınlanma Tarihi
3/11/2022
Yazar
Feyza Kemal

Uzak diyarların birinde kocaman bir orman varmış. Bu ormanda çeşit çeşit bitkiler ve hayvanlar yaşarmış. Bu ormandaki ağaçlar upuzun ve gür yapraklara sahipmiş. Bu ağaçların birinin tepesinde bir papağan ailesi yaşarmış. Bu papağan ailesinin bir yavrusu olmuş.

Yavru yumurtadan çıkmış ve yeni hayata gözlerini açmış. Yavru papağanı annesi de babası da çok seviyormuş. Her gün onunla oyunlar oynayıp en güzel yiyecekleri yediriyorlarmış. Günler günleri kovalamış ve yavru papağan büyümüş. Artık annesi ve babası gibi uçmak istiyormuş.

REKLAM

Annesi ve babasına bu isteğini söylediğinde, annesi ve babası yavru papağana daha uçmak için küçük olduğunu söylüyorlarmış. Yavru papağan bu olaydan çok sıkılmış ve bir gün annesiyle babası yiyecek aramak içn yuvadan gittiklerinde uçmayı denemeye karar vermiş. Yavru papağan yuvanın ucuna çıkmış ve kanatlarını kocaman açmış.

REKLAM

Aşağıya baktığında korkmuş çünkü yuvasının olduğu ağaç çok yüksekmiş. Yavru papağan derin bir nefes almış, uçmaya kararlıymış. Kanatlarını kocaman açmış ve aşağı doğru kendini bırakmış. Ama bir şeyler ters gidiyormuş. Yavru papağan uçamıyormuş, kanatlarını nasıl çırpacağını bilmiyormuş. Yavru papağan aşağı doğru hızla düşüyormuş ve büyük bir korkuyla ağlıyormuş.

REKLAM

Birden yavru papağan birisinin onu tuttuğunu farketmiş. Bu yavru papağanın babasıymış. Yavru papağan babasının sırtında beraber yuvaya geri dönmüşler. Babası yavru papağana çok kızmış.

REKLAM

Çünkü yavru papağan canını tehlikeye atmış ve ailesinin sözünü dinlememiş. Yavru papağan bundan dolayı çok pişman olmuş ve bird aha hiç ailesinin sözünden çıkmamış. Yavru papağan yeerince büyüyünce, görkemli kanatlarıyla gökyüzünde süzülerek ormanı izlermiş. Ailesi ve artık yavru olmayan papağan, huzur içinde yaşamışlar. 

Yaş Grubu Etiketi:
2 Yaş Masalı
Kendi Yazdığın Masallar Yüzbinlerce Kişi Tarafından Okunsun İster Misin?
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum