Peri Ülkesi

Uyku Öncesi Masalı

Yaş
0-3
Okuma Süresi
8 dk
Kategori
Eğlenceli Bebek Masalı
Unsur
Peri Masalı
Yayınlanma Tarihi
3/11/2022
Yazar
Feyza Kemal

Çok eski zamanlarda, çok uzak diyarların birinde bir peri ülkesi varmış. Bu ülkede periler yaşarmış. Bu periler, küçücüklermiş. Tüm perilerin farklı yetenekleri varmış. Su perileri, ateş perileri, yağmur perileri, çiçek perileri varmış.

Tüm periler iyi kalpliymiş ve bu ülkeye bir insanın ya da hayvanın yolu düşerse ona mucizeler sunarlarmış. Bir gün Efe isimli bir çocuğun peri ülkesine yolu düşmüş. Efe çok iyi kalpli ve meraklı bir çocukmuş. Efe, peri ülkesine girdiğinde gözlerine inanamamış.

REKLAM

Her yer yemyeşil bitkilerle, rengarenk çiçeklerle, çeşit çeşit hayvanlarla ve minik uçuşan perilerle doluymuş. Efe gördüklerine hayran kalmış. Ülkenin içerisinde ilerliyormuş. Karanlık bir orman görmüş. Periler ülkesinin her yeri gün ışığı ile doluymuş ancak bu orman kapkaranlıkmış.

REKLAM

Ormana girecekken minik yeşil bir peri onu durdurmuş. İnce sesiyle konuşmaya başlamış ‘’Dur sakın o ormana grime. Orası kötülük dolu.’’ Efe, küçük periyi dinlememiş. Efe, meraklı bir çocukmuş ve ormanı çok merak ettiği için ormana girmiş. Ormanda her yer siyah ağaçlarla doluymuş. Büyük siyah yarasalar, böcekler ve sarmaşıklar varmış.

REKLAM

Efe yürümeye devam etmiş ve birden bir bataklığa saplanmış. Bu bataklık simsiyahmış ve Efe çıkamıyormuş. Efe korkudan ağlamaya başlamış ve yardım için bağırmış ‘’Yardım edin! Yardım edin!’’ Tam o anda, ormana girmek üzereyken onu uyaran yeşil peri gelmiş. ‘’Efe sana buraya girmemeni söylemiştim. Sana yardım edeceğim, bekle’’ demiş. Yeşil peri aslında bir orman perisiymiş.

REKLAM

Ormandaki her şeye hükmedebiliyormuş. Yeşil orman perisi bir sarmaşık görmüş ve büyülü güçleriyle sarmaşığı hareket ettirip Efe’nin tutunmasını sağlamış. Efe sarmaşığa tutununca sarmaşık Efe’yi oradan kurtarmış. Yeşil orman perisi Efe’ye çok kızmış. ‘’Merak için kendini tehlikeye atmamalısın.’’ Demiş. Efe bu olaydan büyük bir ders çıkarmış ve bir daha asla tehlikeli yerlere girmemiş.

Yaş Grubu Etiketi:
2 Yaş Masalı
Kendi Yazdığın Masallar Yüzbinlerce Kişi Tarafından Okunsun İster Misin?
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum