Şarkıcı Tilki

Rahatlatıcı Masal

Yaş
0-3
Okuma Süresi
9 dk
Kategori
Eğlenceli Bebek Masalı
Unsur
Uyku Masalı
Yayınlanma Tarihi
3/11/2022
Yazar
Feyza Kemal

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde herkesin huzur içinde olduğu bir orman varmış. Ormanın derinliklerinde, sesi çok güzel olan,  şarkı söylediği zaman kuşların bile dinlediği bir tilki varmış. Bu tilki herkesle çok iyi anlaşırmış, ormandaki herkes onun arkadaşıymış.

Tilki, çok mutluymuş ve çevresine de mutluluk saçarmış. Bir gün ormanın dışından gelen birileri bu tilkiyi farketmişler ve ‘Merhaba tilki, sen çok güzel şarkı söylüyorsun gel seni yarışmalara götürelim’’ demişler. Tilki ne yapacağını bilememiş düşünmüş taşınmış ve yarışmaya katılmayı kabul etmiş.

REKLAM

Yarışmaya katılan herkes tüm yeteneklerini sergilemiş. Sıra tilkiye gelmiş tilki şarkı söylemeye başladığı anda herkes onu hayranlıkla dinlemeye başlamış. Şarkı bittiğinde herkes o kadar etkilenmiş ki kimse bir şey söyleyememiş ve tilkiyi birinci ilan etmişler. Evine dönen tilki bunu hemen arkadaşlarıyla paylaşmış ve herkes sevinçten havalara uçmuş, birlikte bu birinciliği kutlamışlar. Daha sonrasında günler böylece akıp giderken aynı grup geri gelmiş ve ‘’Tilki kardeş  senin sesin çok güzel ve seni başka yarışmalara götürmek istiyoruz demişler.

REKLAM

Tilki  biraz düşündükten sonra bu teklifi kabul etmiş. Yarışmaya katılan tilki tekrardan herkesi kendine hayran bırakmış ve birinci olmuş. Ardından evine dönüp herkese bunu söylemiş ve herkes bunu büyük bir mutluluk içerisinde kutlamış.

REKLAM

Daha sonra her yarışmaya tilkiyi çağırmaya başlamışlar ve tilki hepsinden  birincilikle çıkıyor ve ödüller kazanıyormuş, bu şekilde çok ama çok ünlü olmuş. Bir gün yarışmadan dönünce yine arkadaşları onu kutlamak için yanında toplanmışlar ama tilki onlara kızıp bağırmış ve artık onlarla takılmak istemediğini söylemiş.

REKLAM

Tilki çok ama çok lüks bir eve taşınmış orada her şeyi varmış ama artık eve geldiğinde arkadaşları yokmuş. Ödül kazandığında kutlayacak kimsesi olmuyormuş ve tilki zamanla tüm neşesini kaybetmiş. İşte o zaman anlamış şöhretin ya da paranın her şey olmadığını. Bunun sonucunda tilki eski evine geri dönmüş ve arkadaşlarından özür dilemiş, arkadaşları da onu hemen affetmişler ve tilki zamanla eski neşesini yeniden kazanmış. Sonra da sonsuza dek mutlu yaşamışlar...

Yaş Grubu Etiketi:
2 Yaş Masalı
Kendi Yazdığın Masallar Yüzbinlerce Kişi Tarafından Okunsun İster Misin?
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum