Arkadaşlığın Önemi

Öğretici Bebek Masalı

Yaş
0-3
Okuma Süresi
9 dk
Kategori
Kısa Bebek Masalı
Unsur
Dostluk Masalı
Yayınlanma Tarihi
3/11/2022
Yazar
Feyza Kemal

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde görkemli mi görkemli bir şato varmış. Her gören bu şatonun ihtişamına hayran kalır ve orada yaşamak istermiş. O şatonun sahibi ülkenin en zengin ailesiymiş. Bu aile çok mutluymuş ama sonradan aile kızlarına dışarı çıkma yasağı koymuş ve arkadaşlarıyla asla görüşmemesini, bunun onun iyiliğine olacağını, şatoda her zaman daha güvende kalacağına ve bu sayede başına hiçbir şey gelmeyeceğini söylemişler.

Kızları buna çok üzülmüş ama hiçbir şey diyememiş. Günler böylece geçip giderken genç kız görkemli şatonun penceresinden onunla görüşmek için gelip içeri alınmayan ve geri gönderilen arkadaşlarını izleyip duruyormuş ve onlarla asla iletişime geçemiyormuş.

REKLAM

Bu durum genç kızı günden güne daha fazla üzmeye başlamış. Başlarda ailesi bunu anlamamış, ama her geçen gün çökmeye başlayan kızlarını görünce çok ama çok üzülmüşler. Ailesi bir çözüm aramaya başlamışlar. Kızın Ailesi çözümü şatonun içerisine yeni yerler inşa etmekte bulmuşlar.

Kızları için oyun alanları, spor yapabileceği alanlardan, kitap okuyabileceği yerlere kadar her şeyi yaptırmışlar ve onun mutluluğu için en pahalı kıyafetleri, en pahalı hediyeleri alıyorlarmış, ama bunlardan hiçbirisi genç kızın mutlu olmasını sağlamıyormuş. Genç kız günden güne çökerken ailesi bu durumu farkedememiş, ama genç kız çok ama çok mutsuzmuş.

REKLAM

Derken günlerden bir gün bu genç kız bir hastalığa kapılmış ailesi ülkedeki tüm yetenekli doktorları toplamış. Tüm doktorlar genç kızı  muayene etmiş, aralarında konuşmuşlar tartışmışlar ama hiçbir çözüme varamamışlar. Genç kız ailesinin gözü önünde günden güne daha da hastalanmış ama hiçbir doktor hiçbir ilaç buna çözüm olamamış.

REKLAM

Artık herkes ümitsizlik içerisindeyken yaşlıca bir bilgin çıkagelmiş. Ona durumu anlatmışlar ve bilgin durumu hemen anlamış. Genç kızın ailesinin yanına giderek onlara sizin kızının ilacı doktorlarda değil dışarıdadır, arkadaşlarındadır deyince aile hemen durumu anlamış ve genç kızın tüm arkadaşlarını şatoya davet etmişler. Arkadaşlarını gören genç kız o kadar sevinmiş ki bir çırpıda ayaklanıvermiş.

REKLAM

Günler böyle geçmiş genç kız arkadaşlarıyla zaman geçirdikçe iyileşmiş. Kızın ailesi de sonunda ne büyük bir hata yaptıklarını farketmişler ve hepsi sonsuza dek mutlu bir yaşam sürmüşler. Sonra bir anda gökten üç elma düşmüş. Biri genç kızın başına, biri arkadaşının başına biri de bu masalı dinleyen bebişe.

Yaş Grubu Etiketi:
2 Yaş Masalı
Kendi Yazdığın Masallar Yüzbinlerce Kişi Tarafından Okunsun İster Misin?
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum