Cadı ve Peri

Uyku Öncesi Masalı

Yaş
0-3
Okuma Süresi
5 dk
Kategori
Kısa Bebek Masalı
Unsur
Peri Masalı
Yayınlanma Tarihi
3/11/2022
Yazar
Feyza Kemal

Bir zamanlar çok uzak diyarlarda bir orman varmış. Bu ormanın derinliklerinde yaşlı bir cadı yaşarmış. Bu cadının tüm günü çeşitli bitkiler toplayarak geçermiş.

Cadı, bu bitkileri kullanarak çeşitli iksirler yaparmış. Günlerden bir gün bu cadıya bir adam gelmiş.

REKLAM

Hasta olan eşi için iksir istemiş. Cadı ona küçük bir şişede mavi bir sıvı vermiş. Bu sıvıyı eşine içir demiş. Adam koşarak evine dönmüş ve bu sıvıyı eşine içirmiş.

REKLAM

Ancak eşi daha da hastalanmış. Adam sinirle yeniden cadının yanına gitmiş. Ona neden kötü iksir verdiğini sormuş. Cadı da karıştırdığını bu sefer doğru iksiri vereceğini söylemiş.

REKLAM

Cadı, adama bu sefer kırmızı bir sıvı vermiş. Adam iksiri eşine  içirmiş ve eşi daha da kötüleşmiş çünkü cadı kötü kalpliymiş ve kötü bir iksir hazırlamış Adam çaresizce ağlıyormuş çünkü eşi ölmek üzereymiş. Daha sonra camdan bir perinin girdiğini görmüş. Peri minicikmiş bir kelebek kadarmış.

REKLAM

Peri yaklaşıp adamın eşini başından öpmüş. Ve adamın eşi gözlerini açmış. Oysa ki bu peri adamın gözyaşlarını hissetmiş. Nerede üzgün ve iyi kalpli birisi varsa hemen ona yardıma gidiyormuş. Perii’nin iyiliği sayesinde cadının kötü planı suya düşmüş.

Yaş Grubu Etiketi:
2 Yaş Masalı
Kendi Yazdığın Masallar Yüzbinlerce Kişi Tarafından Okunsun İster Misin?
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum