Sihirli Hikayem

Fantastik Çocuk Hikayesi

Yaş
4-6
Okuma Süresi
6 dk
Kategori
Sihir Hikayesi
Unsur
İlham Verici Hikaye
Yayınlanma Tarihi
6/8/2022
Yazar
Kocaman Bi' Site

Rüyaların sihrine inanır mısınız? Hayal gücümüzün uçsuz bucaksız dünyası, rüyalar... Bu konu hakkında pek çok şey öğrendim. Mesela hepimiz rüya görsek de bazılarımız rüyasını hatırlamazmış. Bazılarımız sadece siyah beyaz rüya görürmüş. Bir de çok uzun sandığımız rüyalar aslında sadece birkaç dakikaymış. Şaşırdınız değil mi?

Akşam olup yatağıma yattığımda içimi bir heyecan kaplıyor. Biraz da merak... Acaba bu gece beni neler bekliyor? Bazen bir peri masalı, bazen sevdiklerimle geçen güzel bir gün... Bazen de özlediğim insanlar oluyor yanımda. Rüya görmek benim için hayal kurmak kadar sihirli. Sihir demişken, gelin size şimdiye kadar gördüğüm en güzel rüyamı ve sonrasında yaşadıklarımı anlatayım.

Hava çok güzel, akşam saatleri. Odamın balkonunda oturmuş yıldızları seyrediyorum. Bahçede mis kokulu çiçekler... Öyle güzel kokuyorlar ki, tüm çiçekler sanki içimde açıyor. Hissediyorum.

Gökyüzüne bakarken en parlak yıldızı seçmeye çalışıyorum kendime. Bir parlayıp bir sönüyorlar. İşte tam o sırada bir yıldız kaydığını gördüm. Heyecanla kayan yıldızın nerede olduğunu görmeye çalıştım ama gözlerime inanamadım. Parlayan bir yıldız sanki bana doğru geliyor. Bense merakla neler olduğunu anlamaya çalışıyorum. Gökyüzünden kanatlı bir geyik indi. Evet, bahçenin ortasında durmuş bana bakıyor. Heybetli mi heybetli boynuzlarının arasında küçük bir yıldız... O yıldızı bana verdi. Sonra da kanatlarını savurarak uçup gitti. İşte o sırada uyandım, bunun bir rüya olduğunu anladım. Sabah olduğunda bu ilginç rüyayı hatırlamayı ümit ederek uykuma devam ettim.

Derken sabah olmuş, gün ışığı odama süzülmüş. Gözlerimi açtığımda yatağımın yanında duran o küçük yıldızı gördüm. Bu nasıl olabilirdi? Hemen yıldızı elime aldım ama o da ne! Küçük yıldızım avuçlarımın arasında bir toza dönüştü. Birden rüyamdan unuttuğum bir ayrıntıyı hatırladım. Kanatlı geyik gitmeden önce bana bir şey fısıldamıştı:

-Yıldız tozu bir dileğini yerine getirecek.

O kadar heyecanlandım ki size nasıl tarif ederim bilemiyorum. Bir dilek hakkım var. Ne istiyorsam gerçekleşecek ama yalnızca bir dilek. Çok iyi düşünüp doğru karar vermeliydim.

O çok istediğim oyuncak... Yok yok hakkımı ona harcayamam. Daha büyük bir şey bulmalıydım. Belki o geyik gibi kanatlara sahip olmak... Peki ama uçmanın bana ne faydası olacaktı? O zaman derslerimde çok başarılı olmak... Ama çalışarak bunu başarmak zaten benim elimde. Bu da iyi bir fikir değildi. Daha çok düşünüp beni en çok mutlu edecek şeyi bulmam gerekiyordu.

Düşündüm, gerçekten çok düşündüm.

Sonunda bir karar verdim. Ben galiba çok mutlu bir çocuğum. İstediğim herşey olsun ya da olmasın, mutluyum. Peki ama ben bu sihri nasıl kullanırsam daha da mutlu olurum? İşte o an bu sorumun da cevabını buldum. Hemen balkona koştum. Avucumda pırıl pırıl parlayan o yıldız tozuna son kez baktım. Tüm nefesimle onu havaya üfleyerek bütün insanların mutlu olmasını diledim.

İşte benim sihirli hikayem...

Yaş Grubu Etiketi:
6 Yaş Hikayesi
Kendi Yazdığın Masallar ve Hikayeler Yüzbinlerce Kişi Tarafından Okunsun İster Misin?
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar veya hikayeler nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve kendi eserini bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum