Hayvanat Bahçesi

Öğretici Bebek Masalı

Yaş
0-3
Okuma Süresi
4 dk
Kategori
Kısa Bebek Masalı
Unsur
Modern Masal
Yayınlanma Tarihi
3/11/2022
Yazar
Feyza Kemal

Bir zamanlar kocaman bir hayvanat bahçesi varmış.

Bu hayvanat bahçesinde her çeşit hayvan huzur içinde yaşarmış. Filler, zürafalar, kaplanlar, aslanlar, ayılar…

Bu hayvanat bahçesindeki hayvanlar birbirleriyle çok iyi anlaşırlarmış ancak hepsi bazen mutsuz oluyorlarmış. Çünkü hayvanat bahçesinden çıkmak ve özgürlüklerine kavuşmak istiyorlarmış.

REKLAM

Evlerini çok özlüyorlarmış. O yüzden bir gece, hayvanat bahçesindeki insanlar gidince, tüm hayvanlar bir araya toplanmışlar. Kaçmak için plan yapacaklarmış. Hayvanat bahçesinin reisi olan fil konuşmaya başlamış ‘’ Bu gece hepimiz özgürlüğümüze kavuşacağız.

REKLAM

Hepimiz ailelerimize döneceğiz.’’ Herkes fili alkışlamış. Tüm hayvanların görevi belliymiş. Öncelikle fil tahta korkulukları hortumuyla söküp atmış. Zürafa uzun boyu sayesinde etrafı gözetliyormuş.

REKLAM

Aslanlar da güvenlikten sorumluymuş. Korkuluklar sökülünce tüm hayvanlar koşmaya başlamışlar ve sabah olmadan hepsi ailelerinin yanına varmış.

REKLAM

O günden sonra özgür olan hayvanlar upuzun ve mutlu bir hayat yaşamışlar. Sabah hayvanat bahçesine gelince hayvanat bahçesinin bomboş olduğunu gören insanlar şok olmuş. Bu olaydan sonra hayvanlar dahi olsa hiçbir canlının özgürlüğünün engelleyemeyeceğini anlamışlar.

Yaş Grubu Etiketi:
2 Yaş Masalı
Kendi Yazdığın Masallar Yüzbinlerce Kişi Tarafından Okunsun İster Misin?
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum