Sarı Kedi

Uyku Öncesi Masalı

Yaş
0-3
Okuma Süresi
3 dk
Kategori
Eğlenceli Bebek Masalı
Unsur
Kısa Masal
Yayınlanma Tarihi
3/11/2022
Yazar
Feyza Kemal

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, uzak diyarlarda bir kedi yaşarmış. Bu kedinin tüyleri sarıymış. Sarı Kediyi diğer tüm kediler dışlıyormuş. Kimse Sarı Kedi ile oyun oynamıyormuş. Çünkü onların tüyleri siyahmış ve sadece tüyleri siyah olan kedilerle oyun oynuyorlarmış. 

REKLAM

Günlerden bir gün Sarı Kedi yalnız başına geziyormuş. Ve onu dışlayan siyah kedilerden birinin yüksek bir ağacın tepesinde korkudan tir tir titrediğini görmüş. Sarı kedi bir de ne görsün! Bu yüksek ağacın dibinde bir köpek, siyah kedinin ağaçtan inmesini bekliyormuş.

REKLAM

Çünkü ona zarar verecekmiş. Sarı kedi cesur bir şekilde köpeğe doğru koşmuş ve neye uğradığını şaşırsan köpek oradan hemen uzaklaşmış. Ağacın tepesindeki siyah kedi köpeğin gittiğini görünce ağaçtan inmiş. Sarı Kediye teşekkür etmiş.

REKLAM

Siyah kedi Sarı Kediyi dışladığı için çok utanmış. Siyah kediler bu olaydan büyük bir ders çıkartmışlar ve kimseye kötü davranmamaları gerektiğini anlamışlar.

REKLAM

O günden sonra, siyah kediler ve Sarı Kedi huzur içinde yaşamışlar.

Yaş Grubu Etiketi:
3 Yaş Masalı
Kendi Yazdığın Masallar Yüzbinlerce Kişi Tarafından Okunsun İster Misin?
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum