Tembel At

Bilinmeyen Bebek Masalı

Yaş
0-3
Okuma Süresi
6 dk
Kategori
Kısa Bebek Masalı
Unsur
Yeni Masal
Yayınlanma Tarihi
3/11/2022
Yazar
Feyza Kemal

Çok uzak diyarlarda bir at çiftliği varmış. Buradaki atlar koşu yarışları yapar, durmadan çalışırlarmış. Hepsinden farklı bir at varmış.

Çok üşengeç olduğu için ona Tembel At diyorlarmış. Tüm gün uyur, hiç koşmazmış. Hatta yiyeceğini bile arkadaşları ona getirirmiş.

REKLAM

Tüm gün yatar, yemeğini bile yatarak yermiş. Yıllar geçmiş, Tembel At gittikçe kilo almış. Bir zaman sonra istese bile yerinden kalkamaz hale gelmiş.

Diğer tüm arkadaşları neşeyle koşup eğlenirken Tembel At tembelliğinin cezasını çekiyormuş. Çiftliğin sahibi Tembel At’ın böyle olmasından çok sıkılmış. Onunla konuşmaya karar vermiş. ‘’Tembel At, sen neden bu kadar üşengeçsin hiç hareket etmiyorsun?’’ Tembel At buna bir cevap verememiş. Çünkü bir bahanesi yokmuş.

REKLAM

Çiftliğin sahibi sonunda bir çözüm bulmuş. Tembel At’ın arkadaşlarına, tembel ata yemek getirmemelerini tembihlemiş.

REKLAM

Tembel At neler olduğunu anlayamıyormuş Sonunda zorla da olsa gidip kendisi otlanmak zorunda kalmış. Günler geçtikçe tembel at zayıflıyor, normal bir at gibi yaşamaya başlıyormuş.

REKLAM

Tembel At bu hayatın çok daha güzel olduğunu farketmiş. Ve artık ona Tembel At demiyorlarmış. Tembel At bu olaydan, kimseye ihtiyaç duymadan, kendi işiimizi kendimiz yapmamız gerektiğini anlamış. Bağımsız bir şekilde yaşamak onu sonsuza dek mutlu etmiş.

Yaş Grubu Etiketi:
3 Yaş Masalı
Kendi Yazdığın Masallar Yüzbinlerce Kişi Tarafından Okunsun İster Misin?
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum