Çılgın Şakacı İsmail

Kısa Çocuk Hikayesi

Yaş
0-3
Okuma Süresi
6 dk
Kategori
Komik Hikaye
Unsur
Yeni
Yayınlanma Tarihi
17/7/2022
Yazar
Kocaman Bi" Site

 Bursa şehrinde harika bir mahalle bulunuyordu. Bu mahalle sıcak insanları ve çeşitli evleri ile renk cümbüşü ile donatılmış, harika bir mahalleydi. Mahalle halkı, birbirlerini tanır ve selam verirdi. Hatta kapılarını dahi kilitlemeyerek uyurlardı. Birbirlerine bu denli güvenen halk birlik ve beraberlik içinde hayatlarını sürdürmeye kararlıydılar. Mahalleye yakın olan bir okul bütün mahalle çocuklarına hizmet verirdi. Bu okul öğrencilerin, yazma ve okuma konusunda gelişimi için ön planda yer almaktadır.

Mahalle çocukları burada günlerinin büyük vakitlerini harcayarak hem eğlenir, hemde öğrenirdi.

Mahalle deki okulda çeşitli sınıflar ve çeşitli öğrenciler bulunurdu. Sınıflardan birinde ünlü, haylaz ve yaramaz bir öğrenci vardı. Bu çocuğun adı İsmail olarak bilinmesine rağmen herkes ona şakacı İsmail derdi. Çünkü İsmail durmadan herkese şakalar yapar, güler eğlenirdi. Ancak bazen şakanın dozu biraz fazla kaçar ve insanlar rahatsız olurdu. Hatta bir keresinde İsmail, Burçin arkadaşının saçına sakız yapıştırarak onu çok üzmüştü. Ağlamasına dahi sebep olmuştu. İsmail bütün bu şakaları yaparken ailesinden ve öğretmenlerinden uyarılar alsa da dikkate almazdı. İsmail’in arkadaşları onu ciddiye almamaya başlamışlardı. Hepsi İsmail’i seviyor fakat şakaları yüzünden ondan uzak duruyorlardı. Çünkü aniden su dökebilir.

Hatta üzerlerine çamur atabilir ve türlü türlü şakalar yapabilirdi. Anne bütün arkadaşları İsmail’den çekiniyordu. Anlık ve ayarsız şakalarından bunalan arkadaşları ona mesafe koymak istiyordu.

Günlerden birinde İsmail sabah kantinden tost yemişti. Yanına içecek ile birlikte tüketen İsmail’in midesi ağrımaya başladı. Yediği yemeğin tarihi geçmiş olacak ki İsmail’in karnına ağrılar batıyor, midesi bulanıyor, hatta yüzü sapsarı oluyordu.

Bunun üzerine İsmail önce öğretmenine durumu anlattı. Fakat öğretmeni İsmail’in şakalarından nasibini aldığı için inanmıyordu. İsmail durumu arkadaşlarına anlattı. Kimse ona inanmıyor. Herkes İsmail yine mi şaka diyerek geçiştiriyordu. İsmail en sonunda yerine oturdu ve başı dönmeye başladı. Midesi bulanan İsmail bir anda kusmaya başladı. Onu gören arkadaşları ciddiyetin farkına varmıştı ve hemen yardım ettiler. İsmail hastaneye götürüldü. Gerekli ilaç tedavisinden sonra okula döndü.

İsmail bu olay sonrasında arkadaşlarına giderek, bir daha şaka yapmayacağını çünkü gerçek olayların başına geldiğinde inandırıcı olmayacağını belirtti. Bu sayede İsmail büyük bir ders almıştı. Öğretmenler ve diğer kişiler şakacı İsmail’in bu olgunluğuna inanarak onu kendilerine dahil ettiler. Bu sayede huzurlu bir öğrenim hayatı geçirdiler.

Yaş Grubu Etiketi:
3 Yaş Hikayesi
Kendi Yazdığın Masallar ve Hikayeler Yüzbinlerce Kişi Tarafından Okunsun İster Misin?
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar veya hikayeler nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve kendi eserini bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum