Üzgün ve Neşeli Oyuncaklar

Uyku Öncesi Masalı

Yaş
0-3
Okuma Süresi
5 dk
Kategori
Kısa Bebek Masalı
Unsur
Kısa Masal
Yayınlanma Tarihi
3/11/2022
Yazar
Kocaman Bi' Site

Bir varmış, bir yokmuş. Yemyeşil gözleri ve gecenin karanlığını taşıyan simsiyah saçları ile Mahir isminde bir çocuk varmış. Mahir, ailesi ve arkadaşları ile çok iyi anlaşan ve onları çok seven akıllı bir çocukmuş. Fakat bir kusuru varmış. Oyuncaklarına çok sert davranıyor, onları etrafa vurarak onlarla oynuyormuş. Ve oyunu bittikten sonra onları toplamak yerine etrafta yalnız bırakıyormuş. 

REKLAM

Oyuncakları bu durumdan çok şikayetçilermiş. Onlar Mahir’i çok sevmelerine rağmen, Mahir’in onlara bu şekilde sert ve yanlış davranması onların kalbini çok kırıyormuş. Onlarla düzenli bir şekilde oynamıyor oluşu oyuncaklarının geceleri etrafta, soğukta yalnız bir şekilde kalmalarına sebep oluyormuş. Bu yüzden oyuncakları üzülüyormuş.

REKLAM

Ailesi de Mahir’i daha düzenli ve daha sakin bir şekilde oynaması, oyuncaklarına iyi davranması konusunda sürekli uyarıyormuş fakat Mahir bu konuda onların sözünü hiç dinlemiyormuş. Yine dağınık bir şekilde oyun oynadığı bir gece, uyumak için yatağına gitmiş.

Rüyasında, kendisini oyuncakların dünyasında buluvermiş. Bir tarafta çok mutlu, bakımlı ve neşe dolu oyuncaklar varken, diğer tarafta soğuktan hasta olmuş, yalnızlıktan dolayı üzülmüş oyuncaklar varmış. Üzgün oyuncaklar, neşeli oyuncaklara bakıp onlar gibi olmayı ne kadar istediklerini düşünüyorlarmış. Neşeli oyuncaklar etrafta koşuşturup, şarkılar söyleyip danslar ederken, üzgün oyuncaklar yalnızca oturuyor ve hiç konuşmuyorlarmış. 

REKLAM

Bu durumu gören Mahir, acaba kendi oyuncaklarının nasıl olduğunu düşünürken aniden bir ses duymuş.

“Mahir, biz senin oyuncaklarınız fakat biz de neşeli olmak istiyoruz!” demiş, kurşun asker. “Evet Mahir, bizi oyunun bittikten sonra toplamıyorsun, etrafta dağınık bir şekilde bırakıyorsun. Bu da yetmezmiş gibi, bizimle oynarken de çok sert ve kötü davranıyorsun!” diye sitem etmiş kamyoneti.

REKLAM

Mahir, kendi oyuncaklarının da üzgün oyuncaklar olduğunu fark edince aniden içine bir üzgünlük çökmüş ve uyanmış. Sabah uyandığında odasının zemininde, sağda solda yalnız bir şekilde duran tüm oyuncaklarını toplamış ve düzenli bir şekilde dizmiş. O günden sonra oyuncakları ve Mahir birlikte çok daha mutlu bir şekilde yaşamışlar. Ailesi de düzenli olduğu için çok sevinmiş ve Mahir ile gurur duymuş.

Yaş Grubu Etiketi:
3 Yaş Masalı
Kendi Yazdığın Masallar Yüzbinlerce Kişi Tarafından Okunsun İster Misin?
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum