Orman Hikayesi

Eğitici Uyku Masalı

Yaş
4-6
Okuma Süresi
6 dk
Kategori
Dostluk Masalı
Unsur
Modern Masal
Yayınlanma Tarihi
9/8/2022
Yazar
Nisa Nur Kıran

Bir ormanda; ormanlar kralı aslan, gergedan ve zebra yakın arkadaşlarmış. Çocukluktan beri yakın arkadaş olan bu üç arkadaşın bir gün arası açılmış. Gergedan ve zebranın aralarında küslük yokmuş fakat aslan kralla araları kötüymüş. Aslan kral, son zamanlarda arkadaşlarına kibirli davranmaya başlamış. Arkadaşları bunu aslan krala söylediklerinde, aslan kral onlardan daha güçlü olduğunu söyleyerek üstünlük taslamış.

Günlerden bir gün aslan kral, gergedan ve zebra hariç; ormandaki bütün hayvanları bir araya toplamış.  Bir araya topladığı hayvanlara, zebra ve gergedanla konuşmamalarını söylemiş. Herhangi birinin onlarla arkadaşlık ettiğini görürse, ormandan atmakla tehdit etmiş hayvanları. O günden sonra, kim zebra veya gergedanı görse yolunu değiştirir olmuş. Gergedan ve zebra bu duruma çok sinirlenmişler. Beraber aslan kralla konuşmak için yanına gitmişler. Gergedan demiş ki:

REKLAM

-Hey aslan kral, bu yaptığın da nesi? Hayvanları korkutmuşsun ve kimse bizim yüzümüze bakmıyor.

Aslan kral kibirlenerek cevap vermiş:

-Benimle aranız açılmadan önce düşünecektiniz siz onu.

REKLAM

Demiş. Gergedan ve zebra aslan kralı çok sevseler de, artık aslan kralın yaptıkları canlarına tak etmiş. Ormandan ayrılmaya karar vermişler. Ertesi gün gidecekleri sırada, ormanda yankılanan bir silah sesi duymuşlar. Bunlar avcılarmış. Avcıların amacı, ormandaki hayvanları esir almak ve onları hayvanat bahçesinde insanlara sergilemekmiş. Oysa bilmiyorlarmış ki hiçbir hayvan yaşam alanından koparılmamalıymış. 

Gergedan ve zebra duydukları silah sesinin üstüne bir de aslan kralın kükreme sesini duymuşlar. Araları her ne kadar açık olursa olsun, aslan kral onların çocukluk arkadaşıymış. Arkadaşları aslana yardım etmeleri lazımmış. Gergedan ve zebra, avcılara tuzak hazırlamışlar. Avcılar tam aslan kralı yakalamaya çalışırken zebra onların dikkatini dağıtmış. Avcılardan biri zebrayı kovalamaya başlamış. Zebra, gergedanla planlayıp kazdıkları çukura doğru koşuyormuş. Avcı çukuru görmemiş ve içine düşmüş. 

REKLAM

Gergedan da diğer avcıyı korkutmak için aslanın yanına gelmiş. Aslan ve gergedan avcının üstüne gitmişler ve silahını düşürmüşler. Avcıyı korkutup kaçırmışlar. Avcılar bir daha korkudan bu ormana yaklaşmamak üzere kaçıp gitmişler.

Aslan kral, gergedan ve zebraya utanç dolu bir şekilde bakmış ve:

REKLAM

-Size karşı kaba davrandığım ve üstünlük kurmaya çalıştığım için özür dilerim dostlarım. Benim için canınızı tehlikeye attınız. Bunu kimse yapmazdı.

Demiş kafasını yere eğerek. Gergedan ve zebra, aslanı affetmişler. Aslan o günden sonra, bir daha ne arkadaşlarına ne de başkalarına kibirli davranmış.

Yaş Grubu Etiketi:
5 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X