Kurşun Asker

Yaş
4-6
Okuma Süresi
8 dk
Kategori
Duygusal Masal
Unsur
En Güzel Masallardan
Yayınlanma Tarihi
30/5/2023
Yazar
Anonim
REKLAM

Bir zamanlar, oyuncak bir dükkanında birçok oyuncak asker bulunuyordu. Aralarında bir tanesi vardı ki, diğerlerinden biraz farklıydı. O, bir Kurşun Asker'di. Bir bacağı topaldı, ama yine de cesurdu ve gözleri pırıl pırıldı. Oyuncak askerler, bir kutuya yerleştirildi ve rafta beklemeye başladılar.

Kurşun Asker'in kutunun içinde canı sıkılıyordu. Ancak, kutunun aralığından dışarıyı görmek mümkündü ve bu onun için büyük bir eğlence kaynağıydı. Gözüne ilk çarpan, masanın üstündeki oyuncak bir kale oldu. Kalede, güzel bir prenses heykeli duruyordu. Prenses kollarını açmış ve dans eder gibi bir ayağını kaldırmıştı. Kurşun Asker, prensese ilk görüşte aşık oldu. Söz söyleyemez hale gelmiş ve büyülü bir şekilde etkilenmişti.

REKLAM

Ertesi gün, oyuncağın sahibi olan bir çocuk, Kurşun Asker'i kutudan çıkardı ve oynamaya başladı. Kurşun Asker, prensesi daha iyi görebiliyordu ve gözlerini ondan hiç ayırmıyordu. Ama içinde korku da vardı, çünkü prensese bir şey olabileceğinden endişe ediyordu.

Tam o sırada hava birden karardı, şimşekler çaktı ve şiddetli bir rüzgar esmeye başladı. Rüzgar, Kurşun Asker'i pencereden sokağa savurdu ve onu kaldırımın kenarına düşürdü. Kimse onu fark etmedi, hatta üzerine basacak gibi olan insanlar bile vardı. Kurşun Asker'in yüreği korkudan hızla çarpıyordu.

Rüzgarın ardından yağmur başladı ve çukurlarda sular birikti, sel oluştu. Yağmur dinince, iki çocuk su birikintisinin başında oynamak için geldi. Kurşun Asker'i görünce çok sevindiler. Bir çocuk, kâğıttan bir kayık yaptı ve diğer çocuk, Kurşun Asker'i kayığa bindirdi. İki çocuk suyla oynamaya dalıp zamanla kayığı ve Kurşun Asker'i unuttu. Kayık yavaşça hareket ederek akıntıya kapıldı ve Kurşun Asker, içinde dimdik duruyordu.

REKLAM

Kurşun Asker'in korkusu bir süre sonra yerini meraklı bir yolculuğa bıraktı. Kayık, yağmur sularının ulaştığı büyük bir ırmakta sürüklenmeye başladı. Dalgalara kapıldı ve ilerledikçe küçüldü. Yağmur daha da hızlandı ve kayığın içine su dolmaya başladı. Sonunda, ırmak onu alıp götürdü.

Kurşun Asker, suyun derinliklerinde dalgalara karşı mücadele etti. Korku dolu anlar yaşadı, ama cesur ve dayanıklıydı. İşte o anda, ışığın yeniden göründüğü bir yerde, sıcacık bir mutfakta buldu kendini. Kurşun Asker, kurtulmanın sevinciyle nefes aldı.

O sırada çocuk, Kurşun Asker'i buldu ve odasına götürdü. Kurşun Asker, kendisini bulduğu için çok mutluydu. İlk işi prensesi araştırmak oldu. Prenses aynı yerde duruyor, kollarını açmış ve dans ediyormuş gibi görünüyordu. Ona baktıkça, Kurşun Asker'in mutluluğu daha da artıyordu.

REKLAM

Ancak günler geçtikçe çocuk, Kurşun Asker'den sıkılmaya başladı. Oyuncak askeri elinden alıp ateşin içine attı. Kurşun Asker, alevlerin içinde yanmaya başladı ve erimeye başladı. Sevgilisi prensesinden ayrılıyordu ve bu durum onu en çok üzen şeydi. Tam o sırada, açık pencereden giren güçlü bir esinti prensesi alıp ateşin içine sürükledi.

Kurşun Asker, prensesi kucakladı ve sevinçle kollarını açtı. Artık onlar için yeni bir hayat başlıyordu. Sonsuza kadar birlikte olabilecekleri ve mutlu bir şekilde yaşayabilecekleri bir hayatları vardı. Kurşun Asker ve prenses, birlikte maceralar yaşadı, zorlukların üstesinden geldi ve sevgileriyle her zorluğun üstesinden geldi.

Ve böylece, Kurşun Asker ve prenses, sevgi ve dayanışma ile dolu bir hayat sürdürdüler, hiç ayrılmadan mutlu bir şekilde yaşadılar.

Yaş Grubu Etiketi:
5 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X