Üç Dilek

Fantastik Uyku Masalı

Yaş
4-6
Okuma Süresi
5 dk
Kategori
Peri Masalı
Unsur
Grimm Kardeşlerden
Yayınlanma Tarihi
30/5/2023
Yazar
Anonim

Bir zamanlar, uzak bir köyde fakir bir marangoz yaşarmış. Adı Ali Bey'miş. Ali Bey, zorlu hayat koşullarıyla mücadele edermiş. Bir gün ormanda dolaşırken, gözlerine inanılmaz derecede güzel bir şişe çarpmış. Şişenin üzerinde eski bir yazı bulunuyormuş ve içinden aniden bir cin belirmiş.

Cin, Ali Bey'e gülümseyerek yaklaşmış ve üç dilek hakkı verdiğini söylemiş. Ali Bey, bu beklenmedik fırsat karşısında şaşkınlıkla gözlerini ovuşturmuş ve heyecanla dileklerini sıralamaya başlamış. İlk dileğinde, zengin olmayı arzulamış. Birdenbire etrafında altınlar, mücevherler ve değerli taşlar belirmeye başlamış. Ali Bey, zengin bir adam olmuştu, ama hâlâ içinde bir eksiklik hissi taşıyormuş.

REKLAM

İkinci dileğinde, güç ve yetenek istemiş. Cin, Ali Bey'e muhteşem bir fiziksel güç, olağanüstü bir beceri ve her türlü işin üstesinden gelebilecek bir yetenek vermiş. Ali Bey, artık her işi ustalıkla yapabilen biri haline gelmişti. Zenginliğiyle birlikte güç de onunla birlikteydi, fakat hâlâ içinde bir boşluk hissi taşıyormuş.

REKLAM

Son dileğinde, Ali Bey kalbinin derinliklerinden yükselen bir düşünceyle sağlık, sevgi ve mutluluk istemiş. Çünkü Ali Bey, zenginlik ve güç kadar önemli olan şeylerin aslında sağlık, sevgi ve mutluluk olduğunu fark etmişti. Cin, Ali Bey'in dileğini yerine getirmiş ve Ali Bey artık sağlıklı, sevgi dolu ve mutlu bir hayat yaşıyormuş.

REKLAM

Ali Bey, zenginliğini kullanarak etrafındaki insanlara yardım etmiş, gücünü ise doğru ve adil bir şekilde kullanmış. Ama en önemlisi, kalbi sevgi ve hoşgörüyle dolu olmuş. Sevdikleriyle birlikte huzur içinde yaşamış ve köyündeki insanlara da ilham kaynağı olmuş.

REKLAM

Ali Bey'in hikâyesi, gerçek mutluluğun maddi değerlerden daha önemli olduğunu anlatır. Zenginlik ve güç geçici olabilir, ancak içsel değerler ve mutluluk kalıcıdır. Ali Bey, üç dileğini doğru ve iyi niyetle kullanarak hayatına anlam ve mutluluk katmış. Çevresindeki insanlara da örnek olmuş ve onlara mutluluk dolu bir yaşam sunmayı başarmış.

Yaş Grubu Etiketi:
5 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X