Çılgın Doğumgünü Hediyesi

Fantastik Uyku Masalı

Yaş
7-12
Okuma Süresi
14 dk
Kategori
Uzay Masalı
Unsur
Doğumgünü Masalı
Yayınlanma Tarihi
8/2/2023
Yazar
Veli Kaçmaz

Zamanın birinde küçük bir kasabada yaşayan Mimi adında tatlı bir kız varmış. Mimi'nin doğum günü yaklaşıyor ve kardeşi Moomoo ona özel bir hediye vermek istiyormuş. Moomoo, Mimi'ye nasıl bir hediye alması gerektiğini düşünerek uzun uzun düşünmüş. Günlerce düşündükten sonra nihayet Mimi için en iyi hediyeye karar vermiş. "Hangi hediye bir yıldızdan daha özel olabilir?" diye heyecanla haykırmış.

"Eğer bu yıldız, gökten düşen ve doğum günü dileklerini gerçekleştirebilecek bir meteor olsaydı, daha da iyi olurdu." Diye zevkle gülerek düşünmüş. Moomoo'nun bir planı varmış. Mimi'ye doğum günü hediyesi olarak verecek meteoru bulmaya kararlıymış.

Gün gelmiş ve sonunda Mimi'nin doğum günüymüş. Moomoo, düşen bir meteoru alması için Mimi'yi dağlara götürebilmek için geceyi dört gözle bekliyormuş. "Beni takip et Mimi. Sana bir sürprizim var." Demiş Moomoo heyecanla.

"Beni nereye götürüyorsun?" diye sormuş Mimi, dağlara doğru koşarlarken. Moomoo hevesle, "Doğum günü hediyen olarak düşen bir meteoru bulman için seni dağlara götürüyorum," diye yanıtlamış.

"Bu dağdan meteorlar düşecek mi?" diye sormuş Mimi, Moomoo'yu dağa kadar takip ederken. "Büyükbaba Jo daha önce bana hava güzel olduğunda gökyüzündeki yıldızların buraya düşeceğini söylemişti." Moomoo, "Düşmesini bekleyelim" diye yanıt vermiş. Bunun düşüncesiyle heyecanlanan Mimi başını sallamış.

REKLAM

Kısa süre sonra iki çocuk dağın zirvesine ulaşmış. Büyük bir kaya bulmuşlar ve berrak gece gökyüzüne bakarken üzerine oturmuşlar ve sabırla bir yıldızın dalmasını beklemişler. Gökyüzünde çok sayıda yıldız varmış, hepsi ışıltıyla parıldıyor ve gümüş bir galaksi oluşturuyormuş

"Vay bu güzel." Mimi başını kaldırmış ve gülümsemiş. "Hiç bu kadar güzel yıldızlı bir gökyüzü görmemiştim." İkisi de dikkatle gökyüzünü izlerken beklemişler ama yıldız düşmemiş. Soğuk rüzgâr şiddetlenmeye başlamış. Soğuktan titreyen Mimi kekelemiş ve "Moomoo, burası donuyor. Eve gidelim mi?”

Moomoo bir şey söyleyemeden, aniden gökten bir yıldız düşmüş ve yanlarındaki büyük kayanın üzerine düşmüş. Moomoo, yere düşen eşya parçasına bir göz atmak için koşturmuş. Gözleri zevkle parlamış. Güzel bir gümüş sarısı ışık yayan küçük ama tombul bir meteormuş. Çok sevimliymiş.

Ancak meteor, düşmenin etkisiyle iki kayanın arasındaki boşluğa sıkışmış ve çıkamamış. "Bana yardım edin!" diye seslenmiş küçük yıldız. Moomoo ve Mimi tüm güçleriyle küçük yıldızı sıkıştığı yerden çekmişler. Bir süre mücadele ettikten sonra nihayet küçük yıldızı çıkarmayı başarmışlar.

REKLAM

İki kardeş küçük yıldızı ellerine almışlar ve yıldızın ne kadar büyüleyici olduğuna hayret etmişler. Küçük yıldız bir anda gözyaşlarına boğulmuş. “Ne oldu Küçük yıldız? Lütfen ağlama. Sana zarar vermeyeceğiz.” diyerek Mimi küçük yıldızı sakinleştirmeye çalışmış.

“Annem dikkat etmezken bir gece oynamak için gökten gizlice inmiştim ama yanlışlıkla bu büyük kayaya çarptım. Şimdi vücudumda gözle görülür bir çatlak izi bıraktı. Sanırım parçalara ayrılacağım!” diye üzüntüyle haykırmış küçük yıldız.

Moomoo ve Mimi küçük yıldız için üzülmüşler ve onu teselli etmişler. Bunun yerine

Küçük yıldız daha da yüksek sesle feryat etmiş, "Geri dönersem arkadaşlarım bu çirkin çatlağı gördüklerinde benimle dalga geçerler." Demiş.

"Merak etme küçük yıldız. İyi bir arkadaş, incindiğinde ilgi ve sevgi gösterecektir. Seninle asla dalga geçmeyecekler.” Demiş Mimi.

REKLAM

Moomoo onaylayarak şiddetle başını sallamış. "Ama... bu çatlak çok korkunç." Küçük yıldız ağlamış.

Mimi bir süre düşünmüş ve "Küçük Yıldız, sen insanların isteklerini gerçekleştirmesine yardımcı olabilecek bir meteorsun, değil mi?" demiş. Küçük yıldız, yaşlı gözleriyle Mimi'ye bakmış ve sersemlemiş bir şekilde başını sallamış.

"Bu harika." Mimi, kollarındaki küçük yıldızı nazikçe kucaklamış. "Bugün benim doğum günüm olacak. Bir dileğim var. Lütfen gerçeğe dönüştür.” Sonra, Mimi küçük yıldıza usulca fısıldamış.

Küçük yıldız, Mimi'nin söylediklerini duyunca bir an şaşırmış. Sonunda yüzü kamaşmaya ve parlak bir şekilde parlamaya başlamış. "Demek dileğin..."

Mimi gülümsemiş ve küçük yıldızı yukarı kaldırmış. "Vücudunuzdaki çatlakların kaybolmasını ve tekrar mutlu bir küçük yıldız olmanızı diliyorum. Demiş. 

REKLAM

Neredeyse anında, gökyüzünde kör edici bir ışık hüzmesi gelmiş. O kadar parlakmış ki Mimi ve Moomoo gözlerini kapatmış. Ardından, yoğun ışık kaybolmuş. Küçük yıldız gitmiş. Moomoo ve Mimi gökyüzüne bakmışlar ve küçük yıldızın onları görebileceğini umarak vedalaşmışlar.

Moomoo, Mimi'ye dönmüş ve "Üzgünüm Mimi. Bütün gece bekledikten sonra sana doğum günü hediyesi veremedim.

"Hayır, yıldızları topladın ve bütün gece benimle yıldızlı gökyüzünü izledin. Memnunum." Diye sarılmış Moomoo ’ya, Mimi.

"Ama başka doğum günü dileklerin vardı ve onun yerine küçük yıldız için kullandın," diye yanıtlamış Moomoo. Küçük Yıldız, "Dileğimin Meteor tarafından gerçekleşmesi gerekmiyor" diye yanıtlamış. Moomoo kaşlarını kaldırmış ve "Bu dilek nedir? Sana yardım edeceğim." Demiş.

Mimi, küçük yıldızın bıraktığı bir taş parçasını almak için eğilirken, "Pekâlâ, bu küçük yıldız parçasını doğum günü hediyem için bir hatıra olarak almaktan memnunum," demiş. Eve dönerken ikisi de gülmüş. Mimi'nin anılarına kazınmış en unutulmaz bir doğum günü olmuş.

Yaş Grubu Etiketi:
7 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X