Sincap ve Metin

Fantastik Uyku Masalı

Yaş
4-6
Okuma Süresi
9 dk
Kategori
Spor Masalı
Unsur
Sporu Seven Çocuklara
Yayınlanma Tarihi
15/1/2023
Yazar
Cansu Belinay İpek

Günlerin birinde, zamanların ötesinde Metin adında bir çocuk yaşarmış. Metin her sabah yataktan kalkar kalkmaz hızlıca elini yüzünü yıkar ve kahvaltıya inermiş. Okula gitmeyi çok seven Metin, kahvaltıdan sonra basketbol oynamak istermiş. Fakat annesi okul zamanları buna izin vermezmiş. O nedenle Metin, hafta sonu ve tatil günlerini iple çekermiş.

Bir gün yine Metin, koşarak okula gitmiş. Bahçede, ağaçların altında otururken küçük bir sincap görmüş. Bu sincap, ağzında fındıkları ile Metin’e doğru geliyormuş. Metin, şaşırmış. Sincap hemen gelip Metin ile konuşmaya başlamış.

REKLAM

“Merhaba, neden burada böyle tek başına oturuyorsun?” diye sormuş. Metin de “Çünkü ben oyun oynamak istemiyorum, spor yapmak istiyorum. Basketbol oynamak istiyorum.” Deyince Sincap hemen devreye girmiş “Aa, bizim de en sevdiğimiz oyun basketboldur. İstersen gelip bizimle oynayabilirsin.” Metin, sincapların basketbol oynayabileceğine inanmıyormuş. O yüzden çok şaşırmış ve sormuş “Siz de mi basketbol oynayabiliyorsunuz?” Sincap gülerek cevap vermiş “Tabi ki oynuyoruz. Hem de her öğleden sonraları.” 

REKLAM

Metin, bunları duyunca Sincaplarla çok iyi arkadaş olabileceğini düşünmüş. Hemen sormuş. “Peki nerede oynuyorsunuz, beni de götürebilir misiniz?” Sincap sevecenlikle başını sallamış ve Metin’i alarak uzaklara doğru yola koyulmuş. Bir süre yol gitmişler ve sonrasınca Sincap, Metin’den gözlerini kapatmasını istemiş. Metin neler olduğunu anlayamamış ama o kadar heyecanlıymış ki Sincap ne derse yapmaya hazırmış. Hemen gözlerini kapatıp beklemeye başlamış. Sonra birden kendisini soğukbir yerde bulmuş. Gözlerini açtığında toprağın içindeymiş. Karşısında ise bir sürü sincap varmış.

REKLAM

Metin, bütün sincaplarla tek tek tanışmış ve arkadaş olmuş. Sincaplarla bir basketbol takımı kurmaya bile karar vermişler. Her şey onun için çok güzel ilerliyormuş.  Hemen ertesi günkü maça hazırlanmaya başlamışlar. Tam o esnada en büyük sincap düşüp ayağını kırmış. Bunu fark eden Metin, koşarak sincabın yanına gitmiş. Küçük sincap, dizi kanadığı için çok acı çekiyormuş. Tam da bu esnada Metin, ambulans bulabilmek için toprağın üzerine çıkmak için uğraşmış. Hemen diğer sincaplar yardıma koşmuşlar. Büyük sincap’ın yarasını sarmışlar. Böylece Metin de Sincap da yukarı çıkmak zorunda kalmamış. Akşam olmak üzereymiş, Metin’in artık eve dönmesi gerekiyormuş. Onu buraya getiren sincap, Metin’i yanına çağırmış. 

REKLAM

“Sen çok yeteneklisin Metin. Büyüyünce çok başarılı bir basketbol oyuncusu olacaksın. Al, bu sende dursun. Sana şans getirecek.” Diyerek eline değerli bir taştan yapılmış bir kolye vermiş. Tam mutlu bir şekilde yanlarından ayrılırken Metin, uyanmış. Gözlerini açtığında yatağında uzanıyormuş. Bütün bu gördüklerinin rüya olduğunu anlamış. Ama basketbola o günden sonra daha çok sarılmış. Bir gün ünlü bir basketbol oyuncusu olacağını bilerek her gün spor yapmaya devam etmiş.

Yaş Grubu Etiketi:
4 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X