Tavşan Rollie

Eğitici Uyku Masalı

Yaş
4-6
Okuma Süresi
9 dk
Kategori
Yardımlaşma Masalı
Unsur
Farkınalık Kazanıyoruz
Yayınlanma Tarihi
8/2/2023
Yazar
Veli Kaçmaz

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde Rollie adında bir tavşan varmış. Tavşan Rollie için ne kötü bir günmüş. İş yerinde bir hata yapmış ve iş yerinde patronu tarafından azarlanmış. Yorgun hissederek, uzun bir günün ardından ayaklarını otobüs durağına doğru sürüklemiş. Otobüs durağına giden yolculuk sonsuz gibiymiş.

Gerçekten korkunç bir günmüş. Hava bile yardımcı olmuyormuş. Soğuk rüzgâr aniden esmeye başlamış. Gökyüzü kararmış ve yağmur damlaları damlamaya başlamış. Rollie, yağmurluğunu ve şemsiyesini getirmediği için içini çekmiş. Çiseleme daha da şiddetlenmiş. Görünüşe göre bir sağanak kaçınılmazmış.

Rollie adımlarını hızlandırmış. Yağmur yağmaya başlamadan önce otobüs durağına vardığı için şanslıymış. Boş orman otobüsü durağının önündeki çamurlu yolda su birikintileri oluşmaya başlamış.

REKLAM

Rollie, otobüs durağının korumasının altında durmuş. Şiddetli yağmurdan ıslanan ceketini silmeye çalışmış. "Brrr... buz gibi." Diye iç çekmiş. Soğuk rüzgâr estiğinde Rollie titriyormuş. Otobüsün bir an önce gelmesini hasretle bekliyormuş.

Aniden, bir tilki şiddetli yağmurdan kaçınmak için otobüs durağına koşmuş. Vücudundan yağmur suları damlıyormuş. İyice ıslanmış. Vücudundaki suları silkelemeye çalışırken yanlışlıkla Rollie'nin üzerine sıçramış.

‘‘Ah, çok üzgünüm. Sana yağmur yağdırmak istemedim.” diye Tilki özür dilercesine Rollie'ye seslenmiş. 

REKLAM

Rollie biraz sinirliymiş. Başlangıçta kötü bir gün geçirmiş ve şimdi üzerine su sıçrayan biri yüzünden daha da ıslanmış. "Endişelenme," diye yanıtlamış Rollie, samimi görünmeye çalışarak. Tilki biraz hapşırmaya başlamış ve Rollie muhtemelen nezle olduğu için kendini kötü hissetmiş. Aslında, o ıssız, sessiz otobüs durağında bir arkadaşının olmasının güzel olduğunu düşünmeye başlamış.

Tam o sırada Rollie'nin midesinden yüksek bir hırıltı sesi gelmiş. Bütün gün işiyle meşgul olduğu için pek bir şey yememiş. Boş otobüs durağında karın guruldaması net bir şekilde duyulabildiği için Rollie utanmış.

Tilki, Rollie'ye bakmış ve gülümsemiş.

REKLAM

‘‘Sakıncası yoksa, eve dönerken aldığım sıcak çikolatalı turtam var’’ demiş Tilki. Sıcak çikolatalı turtanın kokusu tüm otobüs durağını doldurmuş. İlk başta, Rollie reddetmek istemiş. Ancak koku çok cezbediciymiş. "Teşekkür ederim." Demiş ve Rollie, çikolatalı turtayı Fox'tan almak için uzanmış.

Lezzetli turtayı bir çırpıda yemiş. Soğuk havadan hemen midesini ısıtmış ve keyfi yerine gelmiş.

Rollie ve Tilki sohbet etmeye ve birbirlerini tanımaya başlamışlar. Uzun bir bekleyişin ardından nihayet otobüs gelmiş. Birlikte otobüse binmişler ve Tilki’nin otobüsten inme vakti geldiğinde kahve içmek için tekrar buluşmak üzere sözleşmişler.

REKLAM

Rollie eve dönmek için otobüse binerken, otobüsün camından damlayan yağmura bakarak uzun gününü düşünmüş. "Bugün o kadar da kötü bir gün değil." Rollie, işte geçirdiği kötü güne ve kötü havaya rağmen, acıktığında ona sıcak çikolatalı turta veren yeni bir arkadaş edindiği için birdenbire bir mutluluk hissetmiş.

Rollie bugün harika bir ders almış. Kötü şeyler olur ama iyi şeyler de olur. Odaklanmayı seçtiğiniz şey, nihayetinde o günkü ruh halinizi etkileyecekmiş. Mutlu hissetmeye odaklanmak her zaman daha iyi olur diye düşünmüş.

Yaş Grubu Etiketi:
6 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X