Kendini Tavuk Zanneden Pisicik

Fantastik Uyku Masalı

Yaş
4-6
Okuma Süresi
11 dk
Kategori
Peri Masalı
Unsur
Kedi Masalı
Yayınlanma Tarihi
5/9/2022
Yazar
Büşran Betül Kaya

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın birinde mutlu mesut yaşayan bir grup horoz ve tavuk varmış. Bir gün, tavuklardan biri gezmeye çıkmış ve gezerken çalıların arkasından gelen çok tuhaf sesler duymuş. Bir bakmış ki bir kedi yavrusu! Hem de yeni doğmuş bir kedi yavrusu. Annesinin onu bırakıp gittiğini düşünen tavuk, yavru pisiyi yanına almış. “Çalıların arası yeteri kadar sıcak olsa da, burada yemek bulamaz bu yavru pisicik!” diye düşünmüş. 

Yavru kediyi gagasıyla tutmuş ve yaşadığı yere getirmiş. Diğer horozlar ve tavuklar bu durumu şaşkınlıkla karşılamış. ‘’Eveet...’’ demiş tavuk ve sözlerine devam etmiş: “Bu kedicik bize bebek misafir olarak geldi o büyüyene kadar ona bakmamız gerekir.”

REKLAM

Eh, bebek misafir geri çevrilmez diyerek tüm horoz ve tavuklar yavru pisiciği kendi aralarına kabul etmişler. Kedicik karnını tavukların sayesinde doyuruyormuş ve büyüdükçe de onlarla oyunlar oynuyormuş. Ancak günler geçtikçe bazı gariplikler görmeye başlamışlar. Mesela, kediden hiç miyav sesini hiç ama hiç duymamışlar. Hem şanslı hem şanssız kedicik, horoz ve tavuklarla çok zaman geçirdiği için bazen ürüü-ü diye ses çıkartıp bazen ise gıt gıt gıdak diye gıdaklıyormuş. Bu durum tavuk ve horozların çok hoşuna gitmişse de, kediye nasıl miyav demeyi öğreteceklerini düşünüyorlarmış.

REKLAM

Günler günleri kovalarken, ekinler çoktan biçilmişken, yavru pisicik serpilmiş, büyümüş ve kocaman olmuş. Ama halen gıdaklamaktan ve horoz gibi ötmekten ileriye gidememiş. Zamanında kediyi bulan tavuk, bu durumu kendine dert edinmiş ve bu problemi çözmek için işe koyulmuş. Eğer başka bir kedi bulursa, miyavlamayı ve diğer kedi hareketlerini öğrenebilir diye düşünerek, kedi dostunu da yanına alarak yola koyulmuş. 

Az gitmiş uz gitmişler, dere tepe düz gitmişler. Tam 7 dağın ardında bir sürü kedinin yaşadığı bir kedi diyarı bulmuşlar.

REKLAM

Diyarı koruyan kediler hemen tavuk ve pisiciğin başına gelmiş. İlk başta tavuğun, pisiciğe zarar vermek istediğini düşünmüşler. Bu sırada pisicik, gıdaklayarak durumu anlatmaya çalışmış ama muhafız kediler gülmekten yerlere düşmüşler. 

Bu sırada tarla faresi avından dönen bir kedi, “Oğlummm” diye mivaylayarak yanlarına gelmiş. Kaybolan kedi, babasını bulmanın heyecanıyla mutluluktan havalara uçmuş. 

REKLAM

Aradaki yanlış anlaşılma giderilince, kedinin uzun zaman önce yanlışlıkla kaybolduğu ve ailesinin onu hiç bulamadığı anlaşılmış.

Pisiciğin tekrar miyavlaması için planan bu gezi, ailesini bulması ile son bulmuş ve pisicik, ailesiyle birlikte kedi diyarında sonsuza dek yaşamış. Onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine!

Yaş Grubu Etiketi:
4 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X