Cesur Kralın Zafer'i

Fantastik Uyku Masalı

Yaş
4-6
Okuma Süresi
6 dk
Kategori
Prens ve Prenses Masalı
Unsur
Yepyeni
Yayınlanma Tarihi
1/8/2022
Yazar
Kocaman Bi' Site

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, develer tellal iken, pireler berber iken, ben bağda üzüm bekler iken, derede odun yükler iken, bir varmış bir yokmuş. Masalın yalanı mı olurmuş. O yalan bu yalan, fili yuttu bir yılan. Bu da mı yalan? derken; sabahleyin erken, keçiler koyunları tıraş ederken, tahta kurusu saz çalar, sıçan cirit atar iken, çıkmış bir kocakarı ortaya. En sonunda açmış ağzını yummuş gözünü. Bir laf etmiş, bir laf etmiş. Bakalım ne laflar etmiş. 

REKLAM

Eski zaman içerisinde gelişmiş bir ülke varmış. Bu ülke krallar tarafından yönetiliyormuş. Kral artık çok yaşlanmış ve bu yüzden hasta şekilde yatıyormuş. Bu kralın da bir tane hayırsız oğlu varmış. Büyük oğlu hayırsız olduğu için başka ülkede yaşıyormuş. Krallığın başına geçecek kişi mecburen küçük oğul olacakmış. Fakat bir sorun varmış. Kralın küçük oğlu çok fazla cesur değilmiş. Kendi içinde belli korkuları varmış. Bir yandan ülkeyi yönetmek istiyor diğer yandan bu durumdan korkuyormuş. Kralın küçük oğlunun ismi Zafer imiş. Zafer annesiyle iyi anlaşıyor ve sürekli ona anne ben yapamam diye belirtiyormuş. Birde bu Zafer saray da yaşayan genç ve güzel bir prensese aşıkmış. Fakat bu prenses Zafer’im cesur olmamasından dolayı pek onunla konuşmuyormuş. 

REKLAM

Krallığın başındaki hasta kral maalesef ölmüş. Acil yerine bir kral geçmesi gerekiyor ve birinin bulunması lazımmış. Bu konuda istekli kişiler toplanarak arena da aslanlar ile savaşarak karar verilecekmiş. Zafer bir yandan korkuyor, bir yandan Kral olup prensesi etkilemek istiyormuş. Sonunda Zafer tüm cesaretiyle aslanlar ile savaşmaya karar vermiş.

REKLAM

Günler geçmiş ve o gün gelmiş çatmış. Bazı savaşçılar ölmüş, bazıları yaralanmış. Sıra Zafer’e gelmiş. Zafer arenaya çıkmış. Korkudan ayakları titriyor, heyecandan nefesi kesiliyormuş. Buna rağmen orada savaşması gerektiğini hissediyor ve kendine inanmak istiyormuş. Zafer’i gören aslanlar üzerine doğru koşmaya başlamış.

REKLAM

Zafer o sırada tribünde oturan prensese bakmış ve içinden bir anda cesaret gelmiş. Aniden aslanlara doğru koşmaya başlayan Zafer 3 aslanı yerle bir etmeye başlamış. Tribünlerde alkışlar ve şaşkın bakışlar arasında herkes çok şaşırmış. Prenses ise âdeta Zafer’e hayran olmuş. Cesur, güçlü ve bilgili davranışlar prensesi etkilemiş. Savaştan çıkan Zafer’e ilk sarılan ve tebrik eden prenses olmuş. Zafer kendine inanmayı ve cesur olduğunu farketmiş. Bu sayede yeni Kral olarak ülkeyi yönetmeye başlamış. Prensesle evlenmişler ve bir ömür mutlu mesut yaşamışlar.

Yaş Grubu Etiketi:
4 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X