Dört Arkadaş ve Avcı

Eğlenceli Uyku Masalı

Yaş
4-6
Okuma Süresi
5 dk
Kategori
Yardımlaşma Masalı
Unsur
Kısa ve Eğlenceli
Yayınlanma Tarihi
7/1/2023
Yazar
Veli Kaçmaz

Bir zamanlar ormanın birinde dört arkadaş yaşarmış; bir geyik, bir fare, bir karga ve bir kaplumbağa. Çok iyi arkadaşlarmış ve zamanlarının çoğunu birlikte geçirirlermiş. 

REKLAM

Bir gün ormanda yuvalarına yaklaşan bir avcı görmüşler. Geyik hızla ağaçların arasına kaçmış, karga en yakın ağacın en yüksek dalına uçmuş ve fare de yakındaki bir deliğe fırlamış. Yavaş bir hayvan olan kaplumbağa diğerleri kadar hızlı kaçamamış. Avcı onu ağına hapsetmiş. Avcı geyiği yakalayamadığı için hayal kırıklığına uğrasa da kaplumbağaya sahip olduğu ve aç kalmayacağı için mutluymuş. 

REKLAM

Geyik, fare ve karga, arkadaşlarının yakalandığını görünce çok endişelenmişler. Onu kurtarmak için bir plan yapmışlar. Karga, avcıyı bulmak için gökyüzünde yükseklere uçtu. Sonra geyik, görünmeden avcıya yetişti ve gitti bayılma taklidi yaparak yolun biraz uzağına uzandı.

REKLAM

Avcı yerde yatan geyiği görünce bayılmış olabileceğini düşündü.  Sonunda bir geyik bulduğu için çok mutluydu. Kaplumbağanın bulunduğu çantayı yere bırakıp geyiğe doğru gitti. Avcı kaplumbağanın yanından ayrılır ayrılmaz, fare çantanın ağını dişleriyle kemirip kaplumbağayı kurtardı. 

REKLAM

Farenin yaptığından habersiz olan avcı, geyiğe doğru yürüdü. Geyiğin yanına gelir gelmez aniden, geyik aniden ayağı kalktı ve ormana doğru hızla koştu. Avcı tamamen şaşırmıştı. Hayal kırıklığına uğrayan avcı, içinde kaplumbağanın bulunduğu çantayı almak için geri döndü. Ama sürpriz! Çanta açıktı ve kaplumbağa gitmişti. 

Avcı, talihsizliğine başını sallayarak eve döndü. Kaplumbağa tüm arkadaşlarına teşekkür ederek, dört iyi arkadaş sonsuza kadar mutlu mesut yaşadılar. 

Yaş Grubu Etiketi:
5 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X