Hızlı Kurabiye

Fantastik Uyku Masalı

Yaş
4-6
Okuma Süresi
14 dk
Kategori
Komik Masal
Unsur
Eğlenceli Masal
Yayınlanma Tarihi
16/2/2021
Yazar
Karakoyun

Evvel zaman içinde küçük ve sevimli bir kasabada lezzetli mi lezzetli pastalar, çörekler ve kurabiyeleri ile meşhur şirin bir pastane varmış. Bu pastanenin hiç müşterisi eksik olmazmış. Pastalar ve çöreklerin yanı sıra kurabiyesiyle ünlü usta yaşlı bir adam varmış. En çok onun lezzetli kurabiyeleri satılır ve insanlar onun kurabiyelerini almak için sıraya bile girermiş. Kurabiyelerinin bu kadar lezzetli olmasının ve satılmasının sebebi kurabiyelerini severek ve her gün farklı bir şekilde deneyerek yapmasıymış.

Bir gün yaşlı adam her zaman olduğu gibi kurabiyelerini hazırlamak için mutfağa girmiş.

Yaşlı adam ‘’Bugün de farklı şekilde bir kurabiye deneyeceğim. Acaba bugün ki kurabiyemi neye benzetsem diye düşünürken aklına adamdan bir kurabiye yapma fikri gelmiş. Yaşlı adam ‘’Evet… Bu kurabiye bir adama benzeyecek’’ demiş.

REKLAM

Yaşlı adam mutfakta kurabiye adamı yapmak için bütün malzemelerini hazırlamış ve kurabiye adam için kurabiyeyi adam şeklinde kesmiş.

Yaşlı adam ‘’İşte şimdi oldu ama birkaç dokunuş daha gerekiyor’’ demiş. Daha sonra hazırladığı kurabiyeyi fırına vermiş ve müşterilerinin yanına dönmüş.

Müşterilerinden biri ‘’ Bugün hangi şekilde kurabiye yaptın? Çok merak ediyorum.’’ Diye sormuş.

Yaşlı adam ‘’Bugün lezzetli mi lezzetli kurabiyeden bir adam yaptım. Birazdan olur’’ demiş.

Müşteri ‘’Onu görmek ve yemek için sabırsızlanıyorum.’’ demiş. Yaşlı adam tebessüm ederek mutfağa geri dönmüş ve fırındaki kurabiyesini çıkarmış.  Kurabiyesi enfes kokuyormuş. Yaşlı adam kurabiyesine saç yapmak için çikolata sosu, gözleri ve ağzı için şeker ve elbisesi için pasta kreması kullanmış.

Yaşlı adam kurabiyesine uzaktan bir bakıp ‘’Harika gözüküyor, müşterim bunu çok sevecek’’ demiş ve kurabiye adamı tabağa almak için hazırlanırken o da ne! Kurabiye adam canlanmış ve ayağı kalkmış.

REKLAM

Yaşlı adam gördüklerine inanamamış ve gözlerini ovuşturmuş.

Kurabiye adam ‘’ Beni hazırladığın için teşekkür ederim ama lütfen beni yemelerine izin verme’’ demiş.

Yaşlı adam ‘’ Sen konuşuyorsun bu nasıl olur? Seni vermek zorundayım çünkü müşterim beni bekliyor.’’ Demiş.

Bunu duyan kurabiye adam hızla koşmuş ve mutfaktan çıkarken müşteri ile göz göze gelmiş.

Müşteri ‘’Ne kadar da lezzetli görünüyorsun aynı zamanda yürüyorsun. Bu muhteşem seni hemen alıp yemek istiyorum.’’ Demiş.

O sırada yaşlı adam kurabiyenin peşine düşmek için mutfaktan çıkmış ve müşterinin de kurabiyeyi fark ettiğini görmüş. Yaşlı adam ‘’Onu hemen yakalamalıyız. Çok hızlı koşuyor. ‘’Demiş.

Kurabiye adam hızla koşarken peşine hem müşteri hem de yaşlı adam takılmış. Kurabiye adam o kadar hızlı koşuyormuş kısa sürede yaşlı adam ve müşterinin onu yakalayamayacağı kadar mesafe açmış. Kurabiye adam yolda hızla koşarken küçük bir çocukla karşılaşmış.

REKLAM

Küçük çocuk ‘’Ne kadar da harika bir kurabiye hemen onu yakalayıp yemeliyim’’ demiş ve o da kurabiye adamın peşine takılmış.

Kurabiye adam ‘’Dilediğiniz kadar hızlı koşabilirsiniz ama ben kurabiye adamım beni kimse yakalayamaz. Hızlı mı hızlı akıllı mı akıllıyım’’ demiş.

Kurabiye adam peşine takılan yaşlı adam, müşteri ve çocuktan uzaklaşmayı başarmış ama o da ne! Kurabiye adamın bu sefer de karşısına okuldan eve dönen acıkmış bir öğrenci çıkmış.

Öğrenci ‘’Vay canına hem lezzetli hem de koşan bir kurabiye! Ben de çok acıkmıştım. Seni yakalayıp yemeliyim.’’ Demiş ve kurabiye adamın peşine bir de acıkan öğrenci takılmış.

Kurabiye adam’’ Beni biraz zor yakalarsın. Beni herkesi atlattım. Seni de atlatırım. Koşabildiğin kadar hızlı koş ama beni asla yakalayamayacaksın’’ demiş.

REKLAM

Kurabiye adam o kadar koşmuş ki biraz soluklanmak istemiş. Yorulan kurabiye adam yavaşlayamaya başlamış ve yolda bu sefer karşısına bir kedi çıkmış. Kurabiye adam kedinin de diğerleri gibi peşinden koşmasını beklerken aksine kedi kurabiye adama ‘’ Merhaba kurabiye adam arkadaş olabilir miyiz?’’ diye sormuş.

Kurabiye adam ‘’Çok sevinirim. Peşimde yaşlı bir adam, beni sipariş eden bir müşteri, küçük bir çocuk ve acıkan bir öğrenci var. O yüzden acele etmem gerekli.’’ Demiş.

Kedi ‘’Eğer istersen seni onlardan daha da uzaklaştırabilirim. Hem sen de çok yorulmuşa benziyorsun. Kuyruğuma binersen hızlıca onlardan uzaklaşmış oluruz. ‘’ dedi.

Kurabiye adam ‘’Evet, biraz yoruldum. Kuyruğunda seyahat etmek zevkli olabilir.’’ Demiş ve kuyruğuna binmiş. Kedi o kadar hızlı koşuyormuş ki kurabiye adam bir an yere düşeceğini sanmış ve kediye ‘’Kuyruğunda çok sallanıyorum. Yere düşebilirim.’’ Demiş.

Kedi ‘’Eğer istersen başıma çıkabilirsin bu şekilde daha güvende hissedersin ve sallanmazsın.’’ Demiş.

Kurabiye adam da kedinin dediğini yapmış ve kafasına doğru tırmanmış. Kedi kurabiye adamı peşindekilerden daha da uzaklaştırmış ve insanlardan uzak bir yere gitmişler. Kurabiye adam ‘’Biliyor musun kedi, beni yemek istememene çok şaşırdım. Çünkü herkes peşimde koşarken sen benimle arkadaş olmak istedin.’’ Demiş. Kedinin gözleri birden büyümüş ve ‘’ Evet çok lezzetli görünüyorsun seni yemek istemediğimi de nerden çıkardın. Sadece başkaları seni yemesin diye uzak bir yere getirdim.’’ Demiş ve kafasındaki kurabiye adamı havaya atıp ağzını açmış ki o da ne! Bir karga kurabiye adamı havada görürken kapıvermiş. Kediciğinde ağzı öylece açıkta kalmış.

Kurabiye adam artık bütün bunlardan ders alıp karganın ağzındayken kargayı konuşturup yere düşmeyi ve böylece kaçmayı planlamış ve kargaya ‘’Kargalar kurabiye yer mi?’’ diye sormuş.

Karga ‘’Evet, yer’’ dediği gibi kurabiye adam karganın ağzından düşüvermiş.

Kurabiye adam yerden kalkıp toparlandıktan sonra hemen hızlıca koşmaya devam etmiş ve kimse onu yakalayıp yemeyi becerememiş. Bundan dolayı kurabiye adam kendiyle gurur duymuş.  ‘’Bir yaşlı adam, bir müşteri, bir çocuk, bir öğrenci, bir kedi ve bir karga hiç biri beni yiyemedi. Ben akıllı mı akıllı ve hızlı mı hızlı kurabiye adamım. Beni kimse yakalayamaz. ‘’

Eğer bir gün yanınızdan geçen kurabiye adamı görürseniz sakın onu yakalamaya çalışmayın. Çünkü o akıllı mı akıllı ve hızlı mı hızlı kurabiye adam! Ve hiç kimse onu yakalayamaz…

Yaş Grubu Etiketi:
6 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X