Keloğlan ve Sevimli Köpekçik

Eğlenceli Uyku Masalı

Yaş
0-3 
Okuma Süresi
5 dk
Kategori
Köpek Masalı
Unsur
Modern Masal
Yayınlanma Tarihi
30/5/2023
Yazar
Nevin Kuseyri

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde develer tellal, pireler berber iken yüksek dağlarda bir kasaba varmış. Burada sıra sıra evler, koca koca çam ağaçları varmış. Burada

Keloğlan diye bir çoban yaşarmış. Zorlu dağ şartlarından dolayı yazın çalışır, kışın çalıştığını yermiş.  Bu dağlık yerde çok fazla vahşi hayvan olurmuş. Sürek kasabaya ayı, kurt gibi hayvanlar iner, sürülere veya kasabalılara saldırırmış. Kasabalının artık canına tak etmiş ama bir çare bulamamışlar. Kurtlar ekinleri de talan etmeye başlayınca yavaş yavaş kasabadan taşınmaya başlamışlar. Ama Keloğlan kasabasını çok seviyormuş. Bu yüksek kasabada temiz hava alıyor, taze yiyecekler yiyor ve memleketinin değerini biliyormuş.

REKLAM

Günlerden bir gün Keloğlan sebze ekerken, hırlama sesleri duymaya başlamış. Kurtlardan korkup eve doğru koşarken karşısına sevimli mi sevimli bir köpek çıkmış. Köpek dilini çıkarıp başını sağa sola yatırıp, Keloğlan'a şirinlikler yapıyormuş. Keloğlan başını sevmek için köpeğe yaklaşınca köpek korkup kaçmaya başlamış. Günler geçmiş, sevimli köpek her gün Keloğlan'a ziyarete gelir olmuş ama yaklaşınca korkup kaçıyormuş. Keloğlan o vakit anlamış, köpeğin şefkate ve iyi bir aileye ihtiyacı varmış.

REKLAM

Köpeği korkutmadan önüne güzelce yemek koymuş. Köpek afiyetle yemiş. Keloğlan Bir de su içirip susuzluğunu gidermiş zavallı köpeğin. Köpek o zaman Keloğlan'a yaklaşıp, sevmesine izin vermiş. Artık Keloğlan'la can dostu olmuşlar. Beraber vakit geçirirler, Keloğlan onu beslermiş. O da Keloğlan'ın tarlasını korurmuş.

Bir gün Keloğlan uyurken yüksek uluma sesleri duymuş. Korkmuş ve yatağından kalkmış Keloğlan. Hemen pencereye koşmuş. Keloğlan ne görsün! Kurt sürüsü kasabayı talan etmeye gelmiş. Keloğlan kasabalılara hemen haber vermek için bağırmaya başlamış:

REKLAM

- Yetişin kasabalılar! Kurt sürüsü kasabamızı bastı!

Ama kimse uyanmamış. Keloğlan'ın bağırışları boşunaymış. Yine de Keloğlan çaresizce bağırmaya devam etmiş, yardım istemiş.

Keloğlan'ın can dostu köpeği Keloğlan'ın bağırmalarını duyup hemen koşmuş.

REKLAM

Ama o da ne? Can dostu köpeği kocaman bu sefer bir köpek sürüsüyle gelmiş. Hepsi onun arkadaşlarıymış.

Kurtlara mahal vermemiş, hepsini korkutup kasabadan kovmuşlar. Bir daha kurtlar o kasabaya hiç girememiş. Böylece Keloğlan'a olan sevgisini ve sadakatini göstermiş köpekçik. Bundan sonra mutlu mesut güvenle yaşamışlar.

Yaş Grubu Etiketi:
3 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X