Sevgi Perisi Hira

Fantastik Uyku Masalı

Yaş
7-12
Okuma Süresi
9 dk
Kategori
Peri Masalı
Unsur
Sihir Masalı
Yayınlanma Tarihi
13/1/2023
Yazar
Veli Kaçmaz

Çok uzak diyarlarda yaşayan Hira adında bir sevgi perisi varmış. Hira çevresindeki herkese sevgi duygusunu aşılayarak onlara sevgiyi öğretir ve sevgiyi hissetmelerini sağlarmış. Her gün kalkıp tüm ülkeyi gezerek içinde sevgi olmayan insanlara sevgi dağıtır ve onların mutlu birer insan olmasını sağlarmış. 

Bir gün yaşadığı yere başka bir peri arkadaşı gelerek ona bir derdini anlatmaya başlamış. Bu peri arkadaşının yaşadığı ülkede kimseyi sevmeyen ve hatta sevgisizlikten herkese kötü davranan bir kral yaşamaktaymış. Bir gün geldiğinde peri arkadaşına da yaptığı tüm iyilikleri görmezden gelerek ceza verilmesini emretmiş. 

REKLAM

Can havliyle kendini kurtaran bu peri hemen en yakın arkadaşı Sevgi Perisi Hira’ya sığınmış ve her şeyi anlatmış. Sevgi Perisi arkadaşının durumuna çok üzülmüş ve aynı zamanda bu kötü kalpli kralın kalbine biraz da olsa sevgi vermeyi başarabilirse arkadaşını kurtarabileceğini düşünmeye başlamış. 

Arkadaşına onu kendi evinde beklemesini söylemiş ve hızla arkadaşının yaşadığı bu ülkeye doğru uçmaya başlamış. Ülkeye girdiğinde etrafta kimseyi göremeyen Sevgi Perisi Hira bir evin kapısına gelerek içeriye doğru seslenmiş. Kapıyı açan yaşlı kadın tedirgin bakışlarla Sevgi Perisine bakmış ve kralın kötü kalpli muhafız perilerinden biri olduğunu düşünerek korku ile ağlamaya başlamış. Sevgi perisine ağlayarak: ‘‘Ben bir şey yapmadım lütfen beni krala götürme’’ diye yalvarmaya başlamış. 

REKLAM

Sevgi Perisi yumuşak bir ses tonuyla kadına onu krala götürmek için gelmediğini anlatmış. Yardım etmeye geldiğini ve asıl görevinin sevgi dağıtarak ve insanları mutlu ederek daha güzel bir dünya yaratmak olduğunu anlatmış. Kadın, Sevgi Perisinin anlattıklarını duyduktan sonra gönül rahatlığı ile hemen içeriye davet etmiş.

Sevgi Perisi Hira, kadına kralı sorarak sarayının nerede olduğunu öğrenmiş ve hemen saraya gitmiş. Saraya geldiğinde etrafta siyah pelerin giymiş birçok periyi görmüş ve yaşlı kadının bahsettiği muhafız perilerin bunlar olduğunu hemen anlamış. Sevgi Perisi Hira siyah bir pelerin bularak sarayın içinde kamufle olarak kralın odasını aramaya başlamış. 

REKLAM

O sırada kralın baş muhafızı Hira’ya doğru yaklaşıp: ‘‘Ne arıyorsun?’’ diye sormuş. Sevgi Perisi Hira cebinden bir şişe iksiri çıkarıp muhafıza göstererek: ‘‘Bu iksir bir güç iksiri. Kralımız istemişti ve kendisine teslim etmek için geldim’’ demiş. Baş muhafız Hira’nın geçmesine hemen izin vermiş. 

Kral suratı asık bir şekilde ‘‘Sen de kimsin? Ne arıyorsun burada!’’ diye Hira’ya bağırmış. Sevgi Perisi Hira ise ‘‘Yüce Kral size bir güç iksiri getirdim. Bu iksiri içtiğiniz zaman sizden daha güçlü kimse olmayacak’’ demiş. Güce adeta tapan kral ise sorgusuz sualsiz bir şekilde perinin elindeki iksiri çekip almış. Bir dikişte iksiri bitiren kral ise kendisinde tuhaflık hissetmeye başlamış ve bayılmış. 

REKLAM

Sevgi Perisi Hira uçarak hemen saraydan uzaklaşmış. Bir süre sonra bir haber gelmiş. Kral oldukça sevgi dolu ve güler yüzlü olmaya başlamış. Durumun düzeldiğini gören Sevgi Perisi Hira arkadaşını da alarak saraya getirmiş. 

Kral, Hira’yı görünce ‘‘Bana ne içirdin?’’ diye sormuş. Sevgi Perisi Hira ise gülümseyerek ‘‘Kralım en güzel güç, sevgidir. Eğer sevmeyi bilirseniz sizden daha güçlüsü olmaz’’ demiş ve uçarak uzaklaşmış. O günden sonra kral ve halkı mutluluk ve huzur içinde yaşamışlar. 

Yaş Grubu Etiketi:
7 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X