Çürük Dişler

Eğitici Uyku Masalı

Yaş
4-6
Okuma Süresi
4 dk
Kategori
Yemek Masalı
Unsur
Modern Masal
Yayınlanma Tarihi
9/8/2022
Yazar
Nisa Nur Kıran

Buket, altı yaşında ve çikolata yemeyi çok seven bir çocukmuş. Annesi Buket’e çikolata yemeyi sınırlandırsa da, Buket söz dinlemez; gizli gizli çikolata alıp yermiş. Ailesi, Buket’e söz geçiremiyormuş. Buket ise fazla çikolata yemenin, zararlı olduğunu bir türlü anlamıyormuş. Okul çıkışı harçlığıyla gidip yine çikolata almış. Çikolatasını yerken dişi sızım sızım sızlamaya başlamış. Ne olduğunu anlayamamış. Bu sızı aman geçtikçe ağrıya dönüşmeye başlamış. Buket çikolatasını bile bitirememiş ağrıdan. Evine gitmek için yola koyulmuş. Gidene kadar on dakikalık yok, Buket’e bir saat gibi gelmiş. Ağrısı o kadar çokmuş ki. Eve girdiğinde ağlayarak annesinin yanına koşmuş.

REKLAM

-Anneciğim, dişim çok ağrıyor.

Demiş ve sarılmış annesine.

-Buket çiğim, çikolatayı fazla yememen konusunda seni uyarmıştık. Fakat ne beni ne babanı dinledin. 

Demiş annesi. 

REKLAM

Buket kafasını sallayarak annesini onaylamış. Dişi hala çok ağrıyormuş. Annesi Buket’e hazırlanmasını söylemiş. Dişçiye gideceklermiş. Buket diş doktoruna gideceklerini öğrenince çok korkmuş. Bir arkadaşı dişçinin çok korkunç olduğunu ve canını çok yaktığını anlatmış. O gün bu gündür Buket dişçilerden çok korkarmış.

-Anneciğim, dişçiye gitmesek olmaz mı?

Demiş Buket.

REKLAM

Annesi kızgınlıkla Buket’e bakmış ve:

-Haydi, Buket, gidiyoruz.

Demiş. Buket ve annesi diş doktoruna gitmişler. Buket korkudan tir tir titrerken, Doktor Buket’e bakarak gülümsemiş. Buket’in dişinde çürük olduğunu söylemiş ve işlem yapmış. Buket’in birkaç saat bir şey yememesi gerektiğini söylemiş ve bu kadar fazla çikolata yemeye devam ederse, diğer dişlerinin de çürüyeceğini söylemiş.

REKLAM

Buket dişlerinin çürümesini istemiyormuş. O günden sonra çikolatayı annesi izin verdiğinde, arada bir yemeye başlamış ve dişlerini her daim düzenli fırçalamış.

Yaş Grubu Etiketi:
4 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X