Mimi ve Misi'nin Dostluğu

Kız Çocukları İçin Masal

Yaş
4-6
Okuma Süresi
13 dk
Kategori
Deniz Kızı Masalı
Unsur
Uyku Masalları
Yayınlanma Tarihi
14/8/2022
Yazar
Büşran Betül Kaya

Zamanın birinde, Mimi adındaki tatlı mı tatlı, sevimli mi sevimli bir kız çocuğu, ailesiyle birlikte deniz kenarında küçük bir köyde yaşarmış. Bu köyde çok az kişi yaşadığından yaşıtı olan yani kendisine arkadaş olacak kimse yokmuş. Okulu da çok uzakmış ve arabayla uzun yollar katetmesi gerekiyormuş. Sevdiği tüm arkadaşları ise çok uzaktaymış.

En azından okula giderken arkadaşlarıyla oynayabiliyormuş, ama yaz tatili süresince hiç arkadaşı olmadığı için canı çok sıkılıyormuş. Ailesiyle yüzmeye denize gitmiş. Kumdan kale yapmış kendi kendine, keşke arkadaşlarımla olsaydım diye düşünüp denize dalmış ‘cup’ diye. “Bu sıcak havalarda yüzmek ne kadar güzel.” diye bağırmış.

REKLAM

Bir süre sonra ayağını bir şey gıdıklamış, balık değdi sanıp bakmamış am ayağı bir daha gıdıklanmış. Baktığında bir ne görsün! Güneşin parıl parıl ışıkları altında bir çiçek gibi canlı renkleriyle güzel mi güzel bir denizkızı… Mimi gözlerine inanamamış. Denizkızı gülümsemiş. Mimi çok şaşırıp hemen kumların oraya çıkmış.

Denizkızı da oraya kadar gelip durmuş ve önce hiç konuşmadan bakışmışlar. Gülümsemiş denizkızı Mimi’ye sevgi dolu bir bakışla. "Benim adım Misi, seninle arkadaş olabilir miyiz benim hiç insan arkadaşım olmadı‘’ demiş. Mimi de kendine arkadaş aradığı için, bunun çok güzel bir fikir olduğunu düşünmüş. Hiç düşünmeden “Olabiliriz” demiş ve hemen birlikte yüzmeye başlamışlar.

Mimi, “Kim daha hızlı gidiyor bakalım” demiş ve hemen hızlıca yüzmeye başlamış. Ama Mimi, Misi’nin deniz kızı olduğunu unutmuş. Misi kahkaha atıp rengarenk kuyruğu ile yüzmeye başlamış ve Mimi’den önce hedefe ulaşmış. Yarışın bittiği yerde mutluluktan iki de gülüşüp durmuşlar. Akşam oldu ve Mimi’nin annesi, ‘’Mimiii eve gidiyoruz’’ diyerek seslenmiş. Misi de ona el sallayıp evine gitmiş.

REKLAM

Mimi eve dönerken o kadar mutluymuş ki, arkadaşının olduğu fikri onu sürekli gülümsetiyormuş. Artık evine çok yakın olan bir arkadaşı varmış. Ama denizde olduğu için onun evine oynamaya gelemezmiş. Buna çözüm olarak kendisinin sahile gidebileceğini düşünmüş. Eve gider gitmez yemeğini yiyip mutlu bir şekilde uyumuş. Ertesi sabah kahvaltı yapmadan çantasına iki sandviç hazırlayıp koymuş. “Ben arkadaşımla oynamaya çıkıyorum” diye bağırıp koşarak sahile doğru gitmiş. Annesi ve babası arkadaşının olmasına çok sevinmişler.

REKLAM

Misi orada onu bekliyormuş. Karşılaştıklarında birbirlerine sarılmışlar. Kumların üzerine oturmuşlar ve  sandviçlerini bir güzel yemişler. Yemek yedikten sonra karınlarına kramp girmesin diye yarım saat beklemişler ve sonra yüzmeye başlamışlar. Bir yazın her günü böyle güzel geçmiş… 

REKLAM

Okul açılmadan önceki gün Mimi son kez sahile gitmiş. Arkadaşı Misi de veda etmek için onu bekliyormuş. ‘’Mimi ben de okula başlıyorum, seninle güzel vakit geçirip arkadaşlık yaptığımız için çok mutlu oldum, şimdi okul başladığında bir sürü yeni arkadaşım olacak, sonraki yaz geldiğimde seninle tekrar görüşürüz” demiş ve iki arkadaş birbirlerine sarılmışlar. Bütün gün yüzmüşler ve ayrılık vakti geldiğinde iki de bir sonraki yaza, bir daha görüşünceye dek mutlu yaşamışlar...

Yaş Grubu Etiketi:
5 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X