Kurbağa Prens

Fantastik Uyku Masalı

Yaş
4-6
Okuma Süresi
4 dk
Kategori
Peri Masalı
Unsur
Grimm Kardeşlerden
Yayınlanma Tarihi
30/5/2023
Yazar
Grimm Kardeşler

Bir zamanlar yedi güzel kızı olan bir kral varmış. Bu kızların en güzeli en küçük olanmış.

Güzel günlerde sarayın yakınındaki serin gölün kıyısında altın topuyla oynamaya bayılırmış. Bir gün kız topunu havaya atmış ve beklenmedik bir şey olmuş. Top göle düşmüş! `Topum gitti!` diye ağlamış kız. `Ben senin topunu getiririm,` demiş gölün kıyısındaki küçük bir kurbağa. `Ama benimle arkadaş olacağına, yemeğini paylaşacağına ve geceleri yatağına alacağına söz verirsen, ` diye devam etmiş kurbağa. `Tamam ` demiş kız. Ama kurbağa suya dalıp kızın topunu ona geri vermez koşarak saraya dönmüş.

REKLAM

Akşamleyin kral ve ailesi sofraya oturmuşlar. Tam yemeğe başlamak üzerelerken kapıdan bir vraklama sesi gelmiş. Küçük prenses duymazdan gelmeye çalışmış. Ama kral meraklanmış. ` Kim o?` diye sormuş. Prenses bunun üzerine kurbağaya verdiği sözü babasına anlatmış. ` Söz sözdür kızım,` demiş babası.

REKLAM

Böylece prensesin nefret dolu bakışlarına rağmen kurbağaya sofrada yer verilmiş.Yemekten sonra kız tek başına yatağına yönelmiş. Kurbağa masadan, ` ya ben ne olacağım? ` diye vraklamış. Kral kızına, `Verilen sözlerle ilgili söylediklerimi unutma` demiş.

REKLAM

Prenses kurbağayı yanına alıp odasına götürmüş ve bir köşeye bırakmış. ` Yastığına gelmek isterim demiş,` kurbağa. Prenses gözyaşları içinde kurbağayı yastığına bırakmış.Tam o anda kurbağa yakışıklı bir prense dönüşmüş. `Korkma, ` diye gülümsemiş. ` Bir cadı beni kurbağa yapmıştı ve bu büyüyü ancak bir prenses bozabilirdi. Umarım arkadaş olabiliriz. Hem bak artık bir kurbağa değilim.`

REKLAM

Prens ve prenses çok geçmeden evlenmişler ve düğünlerinde tabii ki bazı yeşil dostlarını da davet etmeyi unutmamışlar.

Yaş Grubu Etiketi:
6 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X