Obur Ayı

Eğitici Uyku Masalı

Yaş
4-6
Okuma Süresi
6 dk
Kategori
Doğa Masalı
Unsur
Ayı Masalı
Yayınlanma Tarihi
14/11/2022
Yazar
Nisa Nur Kıran

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, ormanın birinde Obur Ayı yaşarmış. Obur Ayı ormanda bulduğu bütün bal peteklerini, meyveleri yermiş. Diğer hayvanlar bu durumdan çok rahatsızlarmış. Obur Ayı’ya biraz düşünceli olmasını, başkalarını da düşünmesini söylerlermiş. Ama Obur Ayı umursamazmış. Ormandaki diğer hayvanlar, buna bir çare bulmak istemişler. Bir yerde toplanmışlar. Zebra:

-Arkadaşlar, Obur Ayı bütün yiyecekleri bir anda yiyor. Kış için ne kendisine yiyecek saklıyor, ne de bizlere yiyecek bırakıyor. Buna bir çare bulmalıyız.

REKLAM

Ağaçkakan lafa atlamış:

-Bence Obur Ayı’ya bir ders vermeliyiz.

Tavşan:

-Benim bir fikrim var aslında. Sabah erkenden kalkalım. Obur Ayı’dan önce yiyecekleri toplayıp saklayalım. Ona hiç yiyecek bir şey bırakmayalım. Böylece bizi anlasın.

REKLAM

Diğer hayvanların hepsi bu fikre olumlu bakmışlar. Ertesi gün olduğunda, hayvanların hepsi erkenden uyanmış. Bir kişi hariç… Obur Ayı horul horul, her şeyden habersiz uyuyormuş. Hayvanlar ormandaki yiyecekleri toplamışlar. Aralarında paylaşmışlar. Birkaç saat sonra Obur Ayı uyanmış. Karnı gurul gurul guruldamış. Yiyecekleri toplamak üzere ormanda gezinmeye başlamış. Fakat o da ne? Ormanda hiç yiyecek bulamamış. En sevdiği bal peteğinde bile bal yokmuş. Şaşkınca kafasını kaşıyarak neler olduğunu düşünmüş. Hayvan arkadaşlarına durumu sormak istemiş. Hayvan arkadaşlarının yanına giderek:

REKLAM

-Hey çocuklar! Hiç yemek bulamıyorum. Neler olduğu hakkında fikriniz var mı?

Diye sormuş.

Zebra:

-Bütün yiyecekleri biz topladık ve aramızda paylaştık.

Obur Ayı şaşırmış:

REKLAM

-Nasıl yani? Bana hiç bırakmadınız mı? 

Tavşan araya girerek:

-Senin her gün bize yaptığını, bugün de biz sana yaptık.

Obur Ayı üzgün ve pişman şekilde arkadaşlarına bakmış:

-Sanırım haklısınız arkadaşlar. Çok bencil davrandım ve açgözlülük yaptım. Bundan sonra bu şekilde davranmayacağım.

Hayvanlar Obur Ayı’yı affetmişler. Obur Ayı sözünü tutmuş. Bir daha açgözlü davranmamış.

Yaş Grubu Etiketi:
4 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X