Çizmeli Kedi

Fantastik Uyku Masalı

Yaş
4-6
Okuma Süresi
17 dk
Kategori
Peri Masalı
Unsur
Uyku Masalı
Yayınlanma Tarihi
30/5/2023
Yazar
Anonim
REKLAM

Zamanın birinde, bir değirmenci ve üç oğlu yaşarmış. Değirmenci bu dünyadan göçtüğünde, büyük oğluna bir değirmen, ortanca oğluna bir eşek ve küçük oğluna ise bir kedi miras bırakmış. Küçük oğlan, "Kedinin ne işime yarayacağını düşünemedim ki, sadece yiyecek yapamam ki" diye hayıflanmış. Fakat çizmeli kedi hemen yanıtlamış: "Efendim, ben sadece bir kedi gibi görünsem de, aslında sıradan bir kedi değilim. Size nasıl yardımcı olabileceğimi göstermek için bir şans verir misiniz?"

Küçük oğlan merakla cevap vermiş: "Peki, ne yapabilirsin ki?"

Çizmeli kedi gizemli bir şekilde gülümsemiş ve sözlerine devam etmiş: "Bana içi boş bir çuval ve ayaklarıma uygun çizmeler getirirseniz, size gerçek potansiyelimi gösterebilirim."

Küçük oğlan, kedinin iddialı sözlerine rağmen ona bir şans vermeye karar vermiş. Hemen çuval ve çizmeleri getirerek çizmeli kediye vermiş.

REKLAM

Çizmeli kedi, çizmelerini giyip çuvalı alarak aynanın karşısına geçmiş. Kendisine bakarken bir anlık bir ışıltı görmüş gibi hissetmiş. Ardından, yanında taşıdığı marul ve havuçları çuvalın içine koyup bir ağacın arkasına saklanmış. Bir süre geçtikten sonra, bir tavşan çuvaldaki kokuyu alıp içine sıçramış.

Çizmeli kedi hemen harekete geçmiş. Ağacın arkasından çıkarak çuvalı sıkıca kapatmış ve tavşanı yakalamış. Fakat çizmeli kedi, tavşanı sahibine götürmek yerine Saray'a gitmeyi tercih etmiş. Kendini Kral'ın huzurunda bulmuş.

Çizmeli kedi, saygıyla eğilerek konuşmaya başlamış: "Sayın Kralım, size efendim Marki'den bir hediye getirdim."

Kral, merakla sormuş: "Ne tür bir hediye getirdin bana, çizmeli kedi?"

REKLAM

Çizmeli kedi, çuvalın içinden çıkan tavşanı göstererek gülümsemiş: "İşte size canlı bir av, sayın Kralım. Efendim Marki'nin sizin için seçtiği bu hediye umarım size sevinç getirir."

Kral, çizmeli kedinin hediyesinden çok etkilenmiş. Üç ay boyunca çizmeli kedi Saray'a sürekli olarak farklı hediyeler getirmiş. Kral, çizmeli kedinin her gün gelmesini dört gözle beklemiş.

Sonunda, çizmeli kedinin planladığı gün gelip çatmış. Kedi, Kral ile prensesin ırmağa gitmeyi planladığını öğrenmiş. Sabahın erken saatlerinde, Kral'ın faytonu ırmağın kenarından geçerken çizmeli kedi bir anda ortaya çıkmış ve "Yardım edin! İmdat!" diye bağırmış.

Kral, hemen durdurarak yardım etmek için askerlerini göndermiş. Ancak çizmeli kedinin planı burada bitmemiş. Kral'a, efendim Marki ırmağın içindeyken hırsızların onun elbiselerini çaldığını söylemiş. Kral, hızla yeni bir elbise göndererek Marki'yi giydirmiş.

REKLAM

Marki, elbisesiyle çok şık görününce Kral'ın dikkatini çekmiş. Prenses de onu gördüğünde hemen aşık olmuş. Çizmeli kedi, mutlu sona ulaşmanın ardından sessizce ayrılmış.

Çizmeli kedi yoluna devam ederken, ot biçen insanlarla karşılaşmış. Onlara seslenerek "Dikkatlice dinleyin!" demiş. "Eğer Kral, bu tarlaların sahibini sorduğunda size Marki'nin bu tarlaları işlediğini söylemezseniz, burada bir daha yaşayamazsınız!"

Çizmeli kedi biraz daha koştuktan sonra dev bir şatoya ulaşmış. İçeri girerken heyecanlanmış, çünkü bu sefer gerçek bir maceraya atılıyordu.

Kral, şatoya ulaştığında, tarlaların sahibini sormuş. Herkes aynı cevabı vermiş: "Bu tarlalar Marki'ye aittir."

Kral, büyük bir şaşkınlıkla tarlaların gerçek sahibinin Marki olduğunu öğrenmiş. Bu arada çizmeli kedi, devin şatosunda da oyunlar oynamış. Devi sihirli bir şekilde fareye dönüştürmeyi başarmış ve onu hızla yutmuş.

Kral, şatoya girerken çizmeli kedi ona eşlik etmiş. Kral, çizmeli kedinin planları sayesinde tarlaların sahibinin Marki olduğunu öğrenince çok mutlu olmuş. Sonunda Marki ve prenses nişanlanmış, ardından düğünleri büyük bir coşkuyla gerçekleşmiş.

Çizmeli kedi ise sevgiyle dolu bir yaşam sürmüş, kahramanlığı ve zekası hikayelerde dilden dile anlatılmış. Herkes onu bir kahraman olarak hatırlamış ve masallarda adını yaşatmış.

Yaş Grubu Etiketi:
4 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X