Kahraman Diş Fırçası ve Diş Macunu

Eğitici Uyku Masalı

Yaş
7-12
Okuma Süresi
8 dk
Kategori
Hijyen Masalı
Unsur
Diş Fırçalama Alışkanlığı
Yayınlanma Tarihi
26/2/2023
Yazar
Ayşenur Çömlekçi

Masal, masal içinde. Sevdiklerim Gülücük Ülkesi içinde, bir de ne göreyim! Kötü niyetli Çürük isimli canavar, sevdiklerimin peşinde! Koş yetiş Diş Fırçası, yardıma gel Diş Macunu! Masal, masal dinledin. Masal bitince öğrendiklerini hemen uygula derim! 

Bir zamanlar, Gülücük Ülkesi'nin büyülü diyarında, dünya üzerindeki en cesur iki kişi yaşardı. Bu kahramanlara Diş Fırçası ve Diş Macunu adları verildi. Diş Fırçası ve Diş Macunu Gülücük Ülkesi'nin çocuklarını dişlerine saldıran zararlı virüslerden koruyan yiğit ve güçlü birer savaşçıydı. Yaptıkları tüm kahramanlıkları, bütün çocukların diğer insanların yanında gülümsediklerinde utanmamaları için yapmışlardı. Amaçları tüm çocukları daha rahat ve mutlu hissettirmekti. Gülücük Ülkesi'nde yaşayan Diş Fırçası ve Diş Macunu, çocukların gerçek arkadaşlarıydı ve ikisi birlikte çocukların dişlerini sağlam ve sağlıklı bir durumda tutmak için birlikte çalışırlardı.

REKLAM

Çürük olarak bilinen kötü bir düşman bir gün Gülücük Ülkesi'nde habersiz bir şekilde ortaya çıktığında, krallığın bir korku ve telaş sardı. Krallıkta yaşayan insanlar korku içinde kaçmak zorunda kaldı. Çürük, diş çürümesinden ve çocukların dişlerindeki boşluklardan sorumlu olan korkunç bir yaratıktı. Çürük adlı bu canavar yüzünden diş minesinin bakteriler tarafından yenilmesiyle oluşan diş çürüğü oluşmaktaydı. Diş Fırçası ve Diş Macunu, hastalığın daha fazla yayılmasını önlemek için ellerinden geldiğince çabuk Çürük'e ve onun emri altında hareket eden tehlikeli bakterilere son vermeleri gerektiğinin tamamen farkındaydı.

REKLAM

İki kahraman, neyin peşinde oldukları hakkında daha fazla bilgi edinmek için kötü niyetli Çürük ve ekibi hakkında bir soruşturma başlatmaları gerektiğine karar verdiler. Çocukların diş sağlığını korurken ve tehlikeli olabilecek bakterileri savuştururken ülkeyi baştan başa dolaşarak bir yerden bir yere gittiler. Aşılmaz dağları aştılar, dere tepe düz gittiler, az gittiler, uz gittiler ve düşmanları hakkında pek çok bilgi edindiler. Diş Fırçası ise büyülü kılları ile mikropları süpürüp dişlerden ve ağızdan uzaklara atacağı için ve Diş Macunu büyülü köpükleriyle ağızdaki bakterilerin oluşturduğu zehirli asitleri temizleyeceği ve dişlerden uzaklaştıracağı için diş ve ağız sağlığı için faydaları saymakla bitmiyordu. Bu kahraman ikili Gülücük Ülkesi çocuklarının bir numaralı dostları olmuştu. 

REKLAM

Uzun süren savaşın ardından Diş Fırçası ve Diş Macunu sonunda Çürük'ü yenmeyi başardı. Bu zaferdeki belirleyici faktör, Diş Fırçası'nın büyülü kılları ve Diş Macunu’nun büyülü köpükleriydi. Çocukların dişlerini Çürük'ün zehirli asitlerinin neden olabileceği yıkımdan kurtarmak ve çocukların dişlerini daha önce sahip oldukları güzel gülüşe kavuşturmak için büyülü yeteneklerini kullanan ikiliye Gülücük Ülkesi çocukları da yardım etmişti. Onların dişlerini fırçalamaktaki kararlılığı sayesinde kötü Çürük, dişlerinden uzaklaştırılabilmişti. Şimdiki çocuklar gerçekten ağız ve diş sağlığı konusunda çok bilinçliler doğrusu!

REKLAM

Çürük'e karşı kazanılan bu temiz zafer sonrasında Gülücük Ülkesi, yeniden bol gülümsemelerin olduğu şen kahkahaların duyulduğu, tertemiz ve pırıl pırıl parlayan bir yer oldu. Gençler, tertemiz dişlerini ortaya çıkaran ışıltılı gülümsemelerle parıldadığında, Diş Fırçası ve Diş Macunu, çocukların gülümsemesini sağlayan kahramanlar olarak her zaman saygı ve sevgi ile anıldı.

Kötü niyetli Çürük, Gülücük Ülkesinden kovulduğundan beri kahramanlarımız Diş Fırçası ve Diş Macunu, çocukların dişlerini koruyarak ve Gülücük Ülkesi'i buraya saldıracak kadar cesur olabilecek potansiyel olarak tehlikeli bakterilerden koruyarak hayatlarını sürdürüyor. Hikâyeleri, nesillerdir bir çocuktan diğerine aktarılmaya devam ediyor. Büyülü kılları ile Diş Fırçası ve büyülü köpükleri ile Diş Macunu, sonsuzluk kadar uzun bir zamandır masum ve gülümsemeleri ile dünyaları aydınlatan çocukları kötü ve karanlık çürüklerden korumaya her zaman devam edecekler. Tabii ki çocuklar onları kullanmayı unutmadığı sürece...

Yaş Grubu Etiketi:
7 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X