Tavşan Ailesi

Fantastik Uyku Masalı

Yaş
4-6
Okuma Süresi
6 dk
Kategori
Aile Masalı
Unsur
Modern Masal
Yayınlanma Tarihi
9/8/2022
Yazar
Nisa Nur Kıran

Küçük ve tatlı bir kulübede; anne tavşan, baba tavşan, abla tavşan ve evin en küçüğü olan Minik tavşan yaşarmış. Minik tavşan yaramaz mı yaramazmış. Hiç yerinde durmaz, her zaman ortalığı karıştırırmış. En son yaptığı yaramazlıksa, topla kulübenin camını kırmakmış. Bu yaptığından dolayı anne tavşan onu cezalandırmış. Bir gün boyunca anne tavşana ev işlerinde yardımcı olacakmış. Ama Minik tavşan ev işi yapmayı hiç mi hiç istemiyormuş.

Ne yapsam da bu durumdan kurtulsam diye düşünmüş. Saklanmaya karar vermiş. Yaşadıkları kulübenin yanında bir odunluk varmış. Yaz mevsiminde oldukları için ailesinden kimse odunluğa girmezmiş. Minik tavşan gizlice mutfaktan biraz yiyecek, içecek, el feneri ve canı sıkılınca bakmak için birkaç dergi almış. Odunluğa girerek oraya saklanmış. Keyfi de gayet yerindeymiş. 

REKLAM

Minik keyif yapadursun, anne tavşan Minik tavşanın yokluğunu fark etmiş. Kesin saklandı bizim ufaklık, diye düşünmüş. Her zaman aynı şeyi yaşadıkları için, anne tavşan endişe etmemiş. Fakat vakit geçmiş, Minik tavşan hala ortada yokmuş. Abla tavşan okuldan gelmiş ve anne tavşanı endişeli görünce:

-Ne oldu anneciğim? Neden bu kadar endişeli görünüyorsun? 

Anne tavşan ise:

REKLAM

-Minik tavşan ortalıkta yok. Bir yere saklanmıştır çıkar ortaya diye düşündüm ama akşam oluyor hala ortada yok kızım.

Demiş.

Abla tavşan da endişelenmiş. Baba tavşan geldiğinde ona da Minik tavşanın ortada olmadığını söylemişler. Aile korkuyla Minik tavşanı aramaya koyulmuş. Her yeri aramışlar ama Minik tavşanı bir türlü bulamamışlar. Akıllarına Minik tavşanın en iyi arkadaşı köpek Yumi gelmiş. Yuminin evine gitmişler, kapıyı çalmışlar. Yumi’nin babası kapıyı açmış ve baba tavşan heyecanla:

REKLAM

-Merhaba sevgili arkadaşım, kızımız Minik tavşan kayıp. Yumi’nin haberi var mı diye sormaya geldik.

demiş. Babası Yumi’yi çağırmış ve Minik tavşanı görüp görmediğini sormuş. Yumi en son dün oyun oynadıklarını söylemiş. Yumi ve ailesi de minik tavşan için telaşlanmış. Tavşan ailesinin Minik tavşanı aramasına yardım etmişler. Fakat ne yazık ki bir türlü bulamamışlar. Her iki aile de pes edip evlerine dönmüşler. Baba Tavşan polise haber vereceği sırada, odunluktan bir mırıldanma sesi gelmiş. Anne tavşan ve baba tavşan birbirine bakmışlar.

REKLAM

Hemen odunluğun kapısını açmışlar. İçerde gördüklerine gülseler mi ağlasalar mı bilememişler. Minik tavşan odunlukta dergi okurken uyuyakalmış meğerse. Onu uyandırmadan odasına taşımışlar. Yumi’nin ailesine de haber vermişler.

Aradan birkaç gün geçmiş ve Yumi’nin ailesi, tavşan ailesinin evine oturmaya gelmiş. Olanları hatırlayarak hep beraber gülmüşler.

Yaş Grubu Etiketi:
5 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X