Sevgi Ağacı

Eğitici Uyku Masalı

Yaş
4-6
Okuma Süresi
11 dk
Kategori
Aile Masalı
Unsur
Uyku Masalları
Yayınlanma Tarihi
14/8/2022
Yazar
Büşran Betül Kaya

Küçücük bir köyde yaşayan çok mutlu insanlar varmış. Herkes en kötü durumda bile pozitifliğini korur, yaşadığı durumlardan güzel dersler çıkarır, hayatlarına devam edermiş. Ediz, mutlu güzel bir ailede o köyde yaşıyormuş. Bir gün ailesinden bisiklet istemiş fakat ailesi köy yerinde bunu şu an almanın mümkün olmadığını söylemişler.

“Fakat birkaç yıl sonra kendin çalışıp alabilirsin, hem senin kendi emeğin olur çok güzel olmaz mı?” diye sormuş annesi. Ediz kızıp evden çıkmış. Koşarak köydeki en uzak ağacın altına doğru gitmiş. Kimse bu köyde kolay kolay sinirlenmezmiş, herkes birbirine selam verirmiş. Edizi’n suratını bu şekilde görenler şaşırmış.

REKLAM

Koskoca bir ağacın altına oturmuş başlamış ağlamaya. ‘’Neden bu kadar üzgünsün küçük çocuk?’’ Diye bir ses gelmiş. Etrafta kimse olmadığı için Ediz başta korkmuş ve ürkmüş. Ediz’in korkusu üzerine bir ses daha gelmiş: ‘’Hey, buraya bak, benim, ben sevgi ağacı’’ demiş. Evet, bu konuşabilen bir sevgi ağacıymış.

REKLAM

Sevgi dolu ağaçlar bazen konuşurlarmış. Ediz, birden irkilip ayağa kalkmış ve ağacın kocaman gövdesine bakmış. Ağacın gövdesinde, gülümseyen bir surat ona bakıyormuş. “Kim ki buraya böyle üzgün gelirse derdine bir çözüm bulur, gel otur şöyle evlat’’ demiş. ‘’Anlat bana derdini…’’ diye de eklemiş ardından.

Ailesinin ona istediği bisikleti almadıklarını anlatmış. ‘’Beni sevselerdi alırlardı işte’’ demiş. Sevgi ağacı da; ‘’Paraları olsa düşünmeden alırlardı, sen onlar için çok değerlisin, şimdiye kadar bir sürü güzel an paylaştınız, hem annen hem baban senin mutluluğun için bir sürü şey yaptı… Hem seni güzel bir okula gönderdiler, oyuncakların var, çok güzel bir evin var bunlar için ailene teşekkür etmelisin. Sen harçlıklarından para ayırarak kendine çok güzel bir bisiklet onlara da hediye alarak onları mutlu edebilirsin’’ demiş.

REKLAM

Ediz, sevgi ağacının söyledikleri üzerine düşünmüş ve ailesine kızdığı için üzülmüş. Ağaca sarılıp teşekkür etmiş, evin yolunu tutmuş. Annesi, babası onu sarılarak karşılamış. Ediz ağaçla konuştuğunu olup biteni anlatmış ve hemen harçlıklarından nasıl para biriktireceğini açıklamış.

REKLAM

Ailesi Ediz’in bu hareketi karşısında çok mutlu olmuş ve duygulanmışlar. Ayrıca bu olay sonrası köylerinde Sevgi Ağacı olduğunu anlamışlar ve çok daha mutlu olmuşlar. Sonsuza dek mutlu yaşamışlar ve birden gökten 3 tane elma düşmüş! Birisi Ediz’e, birisi annesine, biri de bu masalı dinleyen dünyalar tatlısına!

Yaş Grubu Etiketi:
6 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X