Tatlı Notalar

Fantastik Uyku Masalı

Yaş
4-6
Okuma Süresi
5 dk
Kategori
Sihir Masalı
Unsur
Kısa Masal
Yayınlanma Tarihi
12/12/2020
Yazar
Nazlı Erol

Bir varmış bir yokmuş… Bulutların üzerinde kimsenin bilmediği bir ülke varmış. Burada herkes sevinç içinde yaşarmış. Günlerden bir gün bu sevinç sona ermiş. Çünkü ülkedeki notalar hep hüzünlü melodiler çalmaya başlamışlar. Bütün insanlar ve hayvanlar mutsuzluktan, yalnızlıktan, çaresizlikten ve umutsuzluktan konuşmaya başlamışlar.

Çok mutsuzum. Bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

O kadar çaresizim ki, benim derdime kimse çare bulamaz.

Kendimi çok yalnız hissediyorum. Hiç arkadaşım yok. Kimse beni sevmiyor.

Yalnızca ateş böceği Bubi, kendini kötü hissetmiyormuş. Notaların hüzünlü melodileri bir tek onu etkilemiyormuş. Çünkü onun içinde her zaman yaşama sevinci varmış.

REKLAM

Bu durum aslında notaların oynadığı bir oyun olarak başlamış. Her zaman neşeli melodiler çalmaktan sıkıldıkları için böyle bir oyun başlatmışlar ama işler umdukları gibi gitmemiş. Bir sabah uyandıklarında onlar da içlerindeki sevinci de kaybettiklerini anlamışlar. O günden sonra da asla neşeli melodiler çalamamışlar.

O akşam kralın sarayında çok önemli bir konser varmış. Kral notaların hala neşeli melodiler çaldıklarını sanıyormuş. Notalar konser vermek için gitmişler. Konserden sonra kralın ülkesi de hüzünlenmiş. Bubi:

Buna hemen çare bulmalıyım. En iyisi aslana gideyim. O kral bir çare bulur.

REKLAM

Bubi, aslanın yanına gitti ama aslan hüngür hüngür ağlıyordu. Yüzü kıpkırmızı, yeleleri sırılsıklam olmuştu. Hüzünlü melodi hiç susmuyordu. Aslan artık eskisi kadar güçlü olmadığını düşünüp ağlıyordu.  

Aslan sen çok güçlüsün, sen kralsın!

Hayır Bubi değilim ve asla olmayacağım.

REKLAM

Bubi artık emindi. Hem kralın ülkesi hem de kendi ülkeleri içlerindeki sevinci kaybetmişlerdi. Peki sevinç neredeydi?

Bubi Hisler Ormanı’na gitti. Bütün hisler bu ormanda yaşıyordu. Hüzün, heyecan, korku, yalnızlık ve umut hepsi oradaydı. Sevinç hiçbir yerde yoktu. Hüzün öne geçti:

Artık bu ormanın sahibi benim! Seni de burada istemiyorum.

REKLAM

Hüzün, Bubi’nin bir şeyleri düzeltmek istediğini anlamıştı. Onu bir kafese hapsetti. Hüzün herkesin hüzünlü olmasını istiyordu. Bubi, yanında sevinci gördü. Hüzün onu saklamıştı. Bu yüzden herkes hüzünlüydü. Bubi kafesten kurtulmayı başardı. Sevinci de kurtardı. Hüzün çok sinirlendi. Sevinç dışarı çıkınca notaların melodileri birden değişti. Artık herkes eskisi gibi sevinçliydi. Ülke eski haline geri dönmüştü. İçlerindeki sevinç geri gelmişti.

Hüzün de hata yaptığını anladı. Bütün duygular özeldi. Hepsinin onlar için ayrı bir yeri vardı. Bir daha asla kötülük yapmayacaktı.

Yaş Grubu Etiketi:
5 Yaş Masalı
E-Mail aboneliği indirimli üyeliklerden faydalan.
En yeni içeriklerimizden, yeni kategorilerimizden, haftalık seçkilerimizden ve en önemlisi; Kocaman Bi' Site+ içeriklerine özel indirimler elde etmek için hemen mail listemize kaydol.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
MASAL VE HİKAYELERİNİ YÜZBİNLERCE OKURLA BULUŞTUR!
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve masalını bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum

YouTube Kanalımızı Gördün Mü?

Kocaman Bi' Site, dinlenebilir masallarını yayınlamaya başladı. Hemen kanalımıza abone ol ve bu gece çocuğuna bir masal dinlet.
Abone Ol
X