Aslan'ın Yeni Saç Modeli

Eğitici Çocuk Hikayesi

Yaş
4-6
Okuma Süresi
6 dk
Kategori
Aslan Hikayesi
Unsur
Farkındalık Hikayesi
Yayınlanma Tarihi
16/1/2023
Yazar

Aslan'ın masif, gür ve uzun kıvırcık saçları vardı. Saçını kestirmeyeli uzun zaman olmuştu. Bakımsız ve çok dağınık görünüyordu. Kavurucu yaz dayanılamayacak kadar ağırdı ve aslan saçını kestirmek için can atıyordu.

“Düzgün görünen güzel düz saçlarım olsun isterdim!” "Saçlarım şimdi berbat görünüyor!" diye düşündü. Saçından rahatsız olan Aslan, saç stilini değiştirmek için Tavşan'ın berberine gitmeye karar verdi. "Perma istiyorum!" Aslan rica etti. Tavşan cevap verdi: "Saçların çok güzel. Neden permaya ihtiyacın var?”

Aslan, “Kıvırcık saçı sevmiyorum. Lütfen fotoğraftaki gibi saçımı düzeltin.” Aslan dergideki fotoğrafı işaret etti. Güzel düz saçlı bir atı gösteriyordu.

Bir süre sonra saçlar yapıldı. Aslan yukarı baktığında ve bitmiş düz saç stilini görünce hayal kırıklığına uğradı. Yeni görünümünü beğenmedi. En son saç modeli, kafasında duran tüm düz saçlarla onu korkusuz gösteriyordu.

Küçük Tavşan, "Peki, ne tür saçı tercih edersin?" diye sordu. Aslan, “Kıvırcık istemiyorum, düz de istemiyorum” dedi. Küçük Tavşan'ın kafası karışmıştı. “Ne kıvırcık ne de düz. Bu nasıl bir saç modeli?” diye sordu.

Tavşan bir süre düşündü ve Aslan'a şöyle dedi: “Bunu anladım. Saçlarını ne kıvırcık ne de düz yapacağım.”

Küçük Tavşan, Aslan'ın saçını düzeltmeye başladı. Aslanın saçlarına perma yaptı, sıkıştırdı, çekti ve jöle yaptı. Birkaç saat sonra saçlar yapılmıştı. Küçük Tavşan, “Sana bu saç modelini tanıtayım. Buna başak denir. Ne kıvırcık ne de düz.” Aslan bir süre saçlarını kontrol etti. Yelesindeki yıldız şeklindeki saçlara benziyordu.

Ona baktıkça daha çok utanıyordu. Çabucak, başını örttü ve başkalarının onu görmesinden korktuğu için eve koştu.

Eve giderken yeni saç modeli birçok hayvanın dikkatini çekti. Farklı göründüğü için herkes başını çeviriyor ve hatta yanından geçtiğinde onu işaret ediyordu. Farelerden biri, "Anne bak, Aslan'ın kafasında yıldız şeklinde bir saç var" diye bağırdı.

Bu Aslan'ı çok üzdü. Orman hayvanlarından saklanmak için hızla eve koştu. Aslan birkaç gün evin içinden dışarı çıkmayı reddetti. Diğer hayvanların ona güleceğinden endişe ettiği için okulu bile atladı.

Anne Aslan çok endişeliydi. Saçını düzeltmesi için Aslanı berbere götürmeye karar verdi.

Berbere vardıklarında Anne Aslan Tavşan'a sordu, "Saçını eski haline getirebilir misin? Tıpkı yakışıklı babası gibi saçlarının şeklini seviyorum ve tekrar öyle olmasını istiyorum. Dedi.

Kısa süre sonra Aslan saçlarını güzel, hacimli saçlarına kavuşturdu. Eski saç stilini görünce kocaman gülümsedi. Artık saçından nefret etmiyordu. Annesinin ne dediğini hatırladı: "Kendi güzelliğinizi kucaklayın, çünkü bu sizin eşsiz hediyeniz."

Yaş Grubu Etiketi:
4 Yaş Masalı
Kendi Yazdığın Masallar ve Hikayeler Yüzbinlerce Kişi Tarafından Okunsun İster Misin?
Kocaman Bi' Site her ay yüzbinlerce ebeveyne ulaşıyor. Kendi çocuklarına anlattığın masallar veya hikayeler nesilden nesile aktarılsın ister misin? Hemen aşağıdaki butona tıkla ve kendi eserini bize gönder. Topluluğumuzun bir parçası ol.
Masal Göndermek İstiyorum