Çocuk Masalları - Masal Oku

Kısa, Uzun ve Eğitici Çocuk Masalları - En İyi Uyku Masalları

Çocuğuna masal okuyabileceğin bu özgün koleksiyonda istediğin her güzel, kısa veya uzun masalı bulabilirsin. Tüm zamanların en popüler masalı olan Sindirella, yani Külkedisi'nden tutun da, Kırmızı Başlıklı Kız, Üç Küçük Ayı gibi pek çok bilindik masala ulaşabileceğin sayfamızda, her gece yeni bir masal okuma fırsatına sahipsin. Her gece bir yenisi eklenen masallar koleksiyonuna hangi ebeveyn hayır diyebilir? Haydi! Sen de bir masal oku, geleceğe ışık ol...
REKLAM

Kısa Masal Oku,
Rahat Uykunun Tadına Var!

Kocaman Bi' Site, çocuğunu uyuturken her gece yeni bir masal arama zahmetinden kurtulman için tasarlandı ve türlü türlü yeni masallar ile sürekli güncellenmeye devam ediyor.

Sürekli yenilenen masal koleksiyonumuzla birlikte tek yapman gereken yalnızca siteyi favorilerine eklemek ve daha önce duyulmamış özgün ve orijinal uyku masallarından birini seçip okumak.

Hemen aşağıdaki kategorilerden birini seç ve okumaya başla!

REKLAM
REKLAM

Hem Eğitici, Hem Uzun
Çocuk Masalları

Çocukların uyumadan önce masal dinlemediği bir kültürün veya milletin olmadığını biliyor muydunuz?

Dünyanın her noktasından milyarlarca çocuk birbirlerinden bağımsız bir şekilde masalların ve uyku öncesi öykülerin büyüsüne kapılıyor ve her gece bir yenisini daha dinlemek istiyor.

Bizler de durumun ciddiyetine karşılık olarak, masal türlerimizin arasına öğretici çocuk masalları da ekledik. Bu sayede çocuğuna hem masal okuyabilirsin, hem de ona gündelik bilgileri basit bir şekilde aktarabilirsin.

Öğretici çocuk masallarımız sayesinde el yıkamak, derli toplu olmak, yalan söylememek, arkadaşlığın önemi, dostluğun güzelliği, aile sevgisi gibi temaları çok normal ve hayatın normal akışında çocuğuna aktarabilirsin.

masalci anne
Günlük bİR EYLEM OLARAK

Masal Okuma

Her gece yeni masallar uydurmak ne zordur biliriz. Her çocuğun her gece yeni masallar istediği de herkesin malumu.

Peki bu yeniliğe aç zehir kafaları nasıl sakinleştireceğiz? Tabii ki de onlara istediklerini vererek!

Bizler üzerimize düşeni yapıyoruz ve peşini bırakmadığımız bir hedef olarak her gün yeni bir masal ekliyoruz.

Eğer sen de bu topluluğa katılmak istiyorsan, hemen bize katıl ve senin masalların da dünyanın dört bir yanında okunup küçük dostlarımıza ilham olsun.

İndirilebilir Masal PDF Setleri
YAKINDA ÜCRETSİZ

İçinde yalnızca bir veya birkaç masalın bulunduğu ip incecik kitaplara çılgınlarca para ödemekten yoruldun değil mi?

Seni çok iyi anlıyoruz ve bu nedenle sitemizdeki masallarımızı kitaplaştırarak ücretsiz bir şekilde indirime sunacağız.

Hem de her bir sayfası resimleştirilmiş şekilde. Bu sayede aile ekonomine destek çıkacaksın ama aynı zamanda küçük yavrun masalların büyülü dünyasından mahrum kalmayacak.

Resimli masalların yanı sıra, indirilebilir ve interaktif etkinlik kitapları ise ikinci hedefimiz!

Takipte kal, hayat konforun artarken paran cebinde kalsın.

KategorİLERE GÖRE MASALLARI İNCELE

YAŞLARA GÖRE MASALLAR

masal oku
İstedİĞİNİZ HER YAŞ GRUBUNA UYGUN MASALLAR İLE

MASAL OKU

Şimdi sitemizdeki uyku masallarını yaşlara göre filtreleyebilirsin. Çocuklar için 1 yaş grubu, 2 yaş grubu, 3 yaş grubu, 3 yaş grubu, 4 yaş grubu, 5 yaş grubu, 6 yaş grubu ve 7 yaş grubu için dilediğin masalı seçip dilediğin içeriğe anında ulaşabilirsin.

Masal Okuma
Çocuları Nasıl Etkiler?

Şimdiki ebeveynlerin ortak dertlerinden birisi, geçmiş zamanlarda anne ve babaların çocuklara gereken ilgiyi, alakayı ve değerli zaman geçirme diye adlandırabileceğimiz eylemleri sağlıklı ve yeterli bir şekilde veremiyor oluşu, hepimizin bildiği bir gerçek.

Kocaman Bi' Site, varoluş prensibi olarak bu problemin günümüz nesillerince yaşanmaması ve yarına aktarılan her yeni bir neslin sevgiyle büyümesi için tasarladığı masal okuma konsepti ile çocuklarımızın, yani geleceğimizin başkahramanlarının sevgi dolu büyümesine ön ayak oluyor.

Edebiyatın en güzel türlerinden biri olan masallar, çocuklar için hayal gücünü geliştirme sürecindeki görünmez kahramanlar olarak tanımlanabilir.

Kompleks olmayan kurgularla, basit mesajlar veren masal türü, çocukların iyi ve kötüyü ayırt etmesi, dostluğu ve arkadaşlığı öğrenmesi, şefkati ve merhameti özümsemesi için son derece yardımcı basit anlatıları içinde barındırır.

Masallar, kurgusal olarak fantastik öğeler barındırdığından, güzel prensesler, kurbağa prensler, bembeyaz kırmızı yanaklı kraliçeler, camdan ayakkabılar, pamuk prensesler, parlak elmalar, sevimli cüceler gibi ilgi çekici faktörler ile, çocukların algı ve konsantrasyon yeteneklerini arttırırlar.

Haydi, sen de bir masal oku, geleceğin mimarı ol!